Навіщо потрібне полірування кузова автомобіля?
Питання, навіщо потрібне полірування кузова, напевно викличе у автоаматора посмішку. Як це навіщо? Щоб «залізний кінь» сяяв як дорогоцінний камінь і радував око.
Однак, є й інша причина, по якій автовласник змушений звернутися до послуги полірування кузова. У всіх, навіть у нових, автомобілів є дрібні дефекти лакофарбового покриття, які роблять кузов вразливим перед атмосферними впливами. На перший погляд, може здатися, що з фарбою все гаразд. Але уважний огляд поверхні кузова підтвердить зворотне - потертості, подряпини, потьмяніння верхнього шару лаку, і з кожним днем їх стає все більше. Після миття достатньо кількох годин їзди по місту, щоб кузов автомобіля знову придбав тьмяний і «дешевий» вигляд.
Повернути колишню красу, змусити автомобіль сяяти «як новенький» допоможе професійна поліровка кузова. А оскільки поліровка потрібна ще й для захисту кузова від корозії, не варто дивуватися, що після кузовного ремонту в обов'язковому порядку полірують весь автомобіль.
Для того, щоб відполірувати автомобіль, використовують 3 типи полірування:
1) захисна поліровка засобами з епоксидної смолою
2) захисна поліровка засобами з рідким склом (нанополіровка)
3) абразивне (відновлююче) полірування.
При захисній поліровці автомобіля абразивні матеріали не використовуються. Захисне полірування рекомендується проводити під час переходу на весняно-літній сезон. При цьому спеціальний полірувальний матеріал утворює додатковий шар, що захищає фарбу від вигорання на сонці, агресивних середовищ, атмосферних впливів, подряпин.
Самою доступною в ціновому вираженні є захисна поліровка на основі епоксидної смоли. Це традиційний спосіб полірування, ефект від якого зберігається протягом півроку.
Більш ефективною й стійкою є захисна поліровка на основі рідкого скла (нанополіровка). Взаємодіючи з лакофарбовим покриттям на молекулярному рівні, вона забезпечує його бездоганний захист і дозволяє зберегти сяючий вигляд кузова протягом трьох років. Зате і вартість нанополіровкі як мінімум в 3-4 рази вище.
Якщо лакофарбове покриття автомобіля пройшло випробування часом і зазнало значних негативних змін, йому допоможе тільки абразивна поліровка (її також називають відновлювальною).
Даний вид полірування досить трудомісткий. Процес абразивного полірування проходить у кілька етапів. Спершу видаляється оксидований шар, подряпини і інші дефекти покриття кузова. При цьому потрібно зняти шар лакофарби товщиною всього лише в декілька мікрон.
Варто відзначити, що абразивне полірування небажано проводити часто і без особливої потреби, оскільки витончення шару фарби ні до чого доброго не приведе.
На другому етапі на кузов наносять спеціальне покриття, яке не тільки захищає, але і реставрує поверхню. Після такої реставрації навіть автомобіль з великим пробігом виглядає як новий.
Важливу роль у проведенні кузовного ремонту має і дотримання правильної технології полірування. Саме полірування автомобіля повинно здійснюватися за допомогою спеціального обладнання і полірувальних складів. Забезпечити високу якість робіт можуть лише солідні автосервіси.
10.01.2011
Останні події в автосвіті