Вибір антифризу: на що звертати увагу
У зимових умовах в якості охолоджуючих рідин застосовуються антифризи - рідини з низькою точкою замерзання. Це в основному склади на основі етиленгліколю.
Охолоджуючу рідину краще вибирати того типу, який рекомендує завод-виготовлювач (адже присадки антифризу іншого типу можуть пошкодити металеві деталі або пластикові трубки, до яких «рідний» антифриз відноситься цілком гуманно). При доливці ОР необхідно вибирати тільки ту рідину, яка вже залита в автомобіль (навіть антифриз однакового класу G11 у двох різних виробників може дещо відрізнятися набіром присадок).
При виборі фірм радимо зупинити свою увагу на відомих зарубіжних виробниках - ті ж Texaco, Shell, Total, або на російсько-українських продуктах високої якості ВАМП, Лукойл BASF Антифриз, Sintec і т.д., які зазвичай використовують вітчизняний етиленгліколь для основи і зарубіжні пакети присадок проти корозії і спінювання.
При виборі антифризу необхідно звернути увагу на його зовнішній вигляд - не повинно бути помутніння і осаду, коробка повинна бути якісною, з гарною етикеткою, і одноразовою пробкою-тріщалкою (або мембраною під нею). Охолоджуюча рідина майже не пахне - запах бензину чи дизпалива не допустимо, і майже не піниться - коли струснути каністру, піна повинна осісти за 3-5 секунд. Якщо відомий показник pH, то слід врахувати, що його мінімальне значення має перебувати в межах 7,4-7,5, все, що вище - тільки на краще (до pH 7,8-8), а нормальна щільність антифризу лежить в межах 1,065 - 1,085 г / куб. см.
За час експлуатації антифриз не повинен кардинально змінювати свій колір, але допустимо невелике потемніння основного кольору (наприклад, від блакитного до синього, або від рожевого до червоного). Доливати в систему охолодження можна або дистильовану воду, або такий же антифриз.
Непогано перевірити й відповідність охолоджуючої рідини одному із стандартів (про це буде вказано на упаковці) - нехай вони і не є основними, але все-таки регламентують якісний і кількісний склад присадок в антифризі:
BS 6580, B5 5117 (Великобританія)
AFNOR NF R15-601 (Франція)
ASTM D 3306, D 4340, D 4985 (США)
SAE J 1034 (США)
ONORM V5123 (Австрія)
JIS K2234 (Японія)
CUNA NC956 16 (Італія)
FVV HEFT R443 (Німеччина)
Ну і вже звичне маркування VW: G11, G12 (VW TL 774D) і G12 plus (VW TL 774 F).
Кілька порад наостанок:
Якщо ви купили автомобіль і не знаєте, що і коли залито в нього, краще зробити заміну всіх технічних рідин (масло, антифриз, гальмівна рідина).
Щоб додати використовуйте антифриз тієї ж торгової марки. Різні виробники можуть використовувати несумісні пакети присадок.
Який би не був досконалий антифриз, необхідно регулярно контролювати його рівень за відмітками в розширювальному бачку і концентрацію за допомогою глікометра, через утворення конденсату, можливих витоків і випаровування, а також робити заміну у строки, зазначені в інструкції до автомобіля заводом-виробником.
12.01.2011
Останні події в автосвіті