Поради з безпечного водіння на снігу та льоду

Щорічно, після того, як випаде перший сніг, на YouTube з'являється маса відеороликів, що демонструють автомобілі, які вийшли з-під контролю водіїв. Практика показує, що не всі водії, які виїхали на лід, знають, як вести себе на слизькій дорозі. Більшість порад, які зазвичай дають професіонали, роблять акцент на тому, як впоратися з автомобілем, вже увійшли в замет. Ми спробуємо скласти список заходів, які допоможуть запобігти цій ситуації.

Найголовніше, зрозуміло, щоб автомобіль був правильно підготовлений до зими, в основному, це стосується необхідності змінити шини на зимові. Деякі водії нехтують цим правилом з економії або через брак часу. Але компанії з виробництва шин відзначають, що літня гума втрачає зчеплення з дорогою вже при 7 градусах Цельсія, що вже говорити про температури нижче нуля. Якщо на автомобілі встановлені літні шини, то на слизькій дорозі йому не допоможе навіть повний привід.

Готуючись відправитися куди-небудь на автомобілі взимку, постарайтеся вийти з дому завчасно. Немає нічого гіршого, ніж постійна спокуса втиснути педаль газу в підлогу на слизькій дорозі. Крім того, досить імовірно, що автомобіль буде засипаний снігом і водієві доведеться витратити час на те, щоб очистити скло від снігу. Потрібно зауважити, що в багатьох країнах неочищене скло автомобіля вважаються грубим порушенням правил дорожнього руху, оскільки водій значно обмежує власну зону видимості, крім того, його сліпить сонце, що відбивається від налиплого снігу, і автомобіль буде створювати загрозу на дорозі.

Зрозуміло, більшість досвідчених водіїв знає, що перед тим, як почати рух, слід прогріти автомобіль, давши двигуну можливість попрацювати на холостому ходу деякий час. Ця нехитра операція продовжить життя мотора, оскільки високе число оборотів остиглого двигуна може привести до його поломки. Не забудьте за цей час перевірити тиск у шинах, рівень палива, наявність антифризу і омивача, а також переконайтеся, чи не примерзнули двірники. Щоб уникнути цього, просто відсувають їх від скла на час вашої відсутності.

Виїхавши на проїжджу частину, намагайтеся триматися на безпечній відстані від інших транспортних засобів. Можливо, їх власники очистили автомобілі не дуже ретельно. Що залишився сніг і лід змете вітер. Водій, який їде на невеликій відстані позаду, ризикує тим, що весь цей сніг і лід прилетять на його лобове скло, що може призвести до втрати видимості або тріщин на лобовому склі.

Якщо водієві доведеться долати крутий підйом, який вже штурмують інші автомобілі, надайте їм можливість досягти вершини перш, ніж самому відправитися по тому ж маршруту. Ймовірно, автомобіль не зуміє взяти підйом з першого разу і буде змушений відкотитися назад. Якщо підйом буде заставлений іншими транспортними засобами, гарантовано ДТП з численними учасниками.

При русі користуйтеся простим правилом: по складних ділянках дороги пересувайтеся на знижених передачах, а на підйомах застосовуйте підвищені: на одну передачу нижче або вище, ніж у звичайних умовах. Якщо автомобіль оснащений автоматичною коробкою передач, що має зимовий режим, скористайтеся ним, незважаючи на те, що такий режим збільшує витрату палива. Зимовий режим дозволяє підвищити стійкість автомобіля за рахунок високих обертів двигуна і пізнішого перемикання передач. Крім того, такий режим скорочує гальмівний шлях.

Гальмування слід планувати заздалегідь, здійснюючи його плавними натисканнями на педаль. У тих випадках, коли це можливо, використовуйте гальмування двигуном, послідовно перемикаючись на знижені передачі, щоб уникнути блокування коліс. Поки колеса обертаються, водій може змінити напрямок автомобіля, в той час, як із заблокованими колесами, автомобіль буде рухатися безконтрольно.

Якщо ви живете в регіоні, де часто трапляються сильні снігопади, покладіть в автомобіль запаси їжі, напої, ковдри і теплий водонепроникний одяг. Незайвими також будуть лопати і ланцюги на випадок, якщо автомобіль застрягне у снігу.

Рекомендований список предметів, які повинні бути в автомобілі взимку:

* Радіо
 * Стільниковий телефон та зарядний пристрій до нього, що працює від прикурювача
 * Скребок та щітка
* Лопата
* Дріт для запуску двигуна від зовнішнього джерела
* Буксировочний трос
* Пісок або наповнювач для котячих лотків
* Сигнальні ракети або освітлювальні патрони
* Ковдри
 * Теплий водонепроникний одяг
 * Хороший ліхтар і запас заряджених батарей
 * Калорійна їжа (бутерброди, фрукти, печиво та шоколад)
* Питна вода
* Ліки для далеких поїздок
 * Запобігаючи засоби проти обмерзання замків

14.01.2011



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250