Що потрібно зробити водієві, щоб не замерзнути в авто

чтоб не замерзнуть в автоПам'ятайте, що тепло буде надходити в машину, поки буде працювати двигун. Тому в зимовий час намагайтеся тримати паливний бак заповненим «під зав'язку». Від економії палива і їзді «до останньої краплі» доведеться відмовитися - на кону ваше здоров'я, а можливо, і життя. Якщо виїжджаєте за місто, де мало АЗС, візьміть з собою запас пального в каністрі. У сильний мороз намагайтеся не глушити двигун надовго, тому що холодний пуск двигуна - основна проблема в зимовий період.

Ще на чому не можна економити взимку, так це на акумуляторній батареї. Якщо є хоч найменша підозра, що акумулятор «вже не той», якщо термін експлуатації акумулятора підходить до кінця, не сумніваючись, міняйте його на новий. Про те, як вибрати акумуляторну батарею, ми вже розповідали.

Найбільшу помилку допускають водії, що доливають воду в радіатор. Взимку така «ощадливість» загрожує серйозними проблемами. Антифриз не настільки дорогий щоб заради нього угробити машину і піддавати себе ризику.

Завчасно утеплить автомобіль. Це дозволить не тільки зберегти тепло в салоні, але і дасть непогану звукоізоляцію. Особливої уваги потребує утеплення капота.

Турбота про «п'яту точку» водія - ще один із способів вижити в мороз, сидячи в автомобілі. Не економте на хутряній накидці на сидіння. Якщо ваш автомобіль не обладнаний сидіннями з обігрівом, обов'язково придбайте так звану «попогрійку» - знімний обігрівач сидіння.

Яким би якісним не було ущільнення дверей автомобіля, герметичним його не назвеш. Навіть у дорогих іномарках дверне гумове ущільнення з часом мнеться і протирається. Чого вже говорити про вітчизняні автомобілі. У «польових умовах» вирішити цю проблему можна досить просто - потрібно взяти в дорогу широкий паперовий скотч. Він і прилипає відмінно, і клей після себе на поверхні не залишає. Заклеюєм дверні прорізи по периметру скотчем.

Не секрет, що самі «тонкі» ділянки кузова - це вікна. Найшвидше тепло йде саме через віконне скло. Вирушаючи в дорогу, візьміть із собою якісь пледи, покривала, або хоча б поліетиленову плівку, щоб завісити вікна в автомобілі що стоїть на морозі.

Взимку багато автолюбителів нехтують теплим одягом і взуттям, мотивуючи це тим, що в машині і так тепло. Проте бувалі водії ніколи не виїжджають з гаража взимку, попередньо не захопивши з собою хутряний верхній одяг, а також рукавички, шапку та взуття на хутрі. Не будуть зайвими і теплі стьобані ковдри (вовняні, ватяні, синтепонові). «Для більшого зігріву» возить з собою термос з гарячим чаєм.

Додатково утеплити машину можна і снігом - для цього знадобиться саперна лопатка. Досить накидати сніжний валик навколо авто до рівня дверного порога, щоб відгородити простір під днищем від холодного повітря ззовні.

Сама неприємна ситуація, коли двигун заглох на морозі і всі спроби його завести виявилися безуспішними. На цей випадок у різних водіїв різні методи. Але всі вони зводяться до одного - щоб зігрітися, необхідне джерело відкритого вогню. Це може бути багаття, спиртова лампа, свічка. Ясна річ, що свічки та лампи не можна запалювати в салоні автомобіля, як і не можна розводити багаття в безпосередній близькості від машини. Пам'ятайте про небезпеку, пов'язану з використанням відкритого вогню, і в жодному разі не засинайте!

Підсумок. Не нехтуйте своєю безпекою. Заздалегідь подбайте про теплоізоляцію кузова. Перед поїздкою перевірте роботу двигуна та акумулятора, запасіться паливом, залийте хороший антифриз, утепліть сидіння. Покладіть в багажник автомобіля: липку стрічку, покривала для вікон або поліетиленову плівку, стьобані ковдри, теплий одяг, саперну лопатку, свічки, термос з гарячим питвом. Сподіваюся, наші поради допоможуть впоратися зі складною ситуацією.

12.01.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250