Поради щодо вибору відеореєстратора
Автомобільний відеореєстратор - це невелика камера, запис якої, як показує практика, може стати доказом неправомірної поведінки даішників.
Українські автолюбителі ось вже майже два роки використовують дуже ефективний метод боротьби з даішниками: записують їх порушення на відео, а потім викладають ці ролики в мережу інтернет.
Керівництво МВС, переглядаючи художества своїх підлеглих, реагує негайно - інспекторів, що ганьблять честь мундира, моментально звільняють. Наприклад, завдяки інтернету особливо прославилися даішники (тепер вже з приставкою екс) з прізвиськами Телятина, Біта і Дуля: всі вони погоріли на тому, що їх хамство було знято за допомогою спеціальних відеореєстраторів. Проти знятого на камеру київського даішника порушено кримінальну справу.
Але стеження за нехорошими даішниками - не єдине застосування для таких пристроїв. За словами столичного адвоката Олексія Святогора, записи з відеореєстратора можуть служити речовими доказами в суді. «Звичайно, однієї лише відеозаписи недостатньо - такий прилад несертифікований, але в комплекті, наприклад, з протоколом і схемою ДТП, відеозапис буде серйозним свідченням правоти водія», - говорить юрист.
Однак на ринку таких приладів представлено дуже багато - на будь-який смак і гаманець. Як зробити правильний вибір: за які функції варто доплатити.
Принцип роботи відеореєстратора досить простий: пристрій включає в себе вбудовану камеру (або камери) з мікрофоном і записує в режимі реального часу все, що відбувається перед автомобілем і навколо нього. Інформація зберігається на змінній карті пам'яті - її легко витягти і підключити до кардрідера комп'ютера, а потім списати з неї інформацію.
У налаштуваннях практично будь-якого пристрою можна виставити період часу, який зберігається в пам'яті, наприклад, кожні 10 хвилин, півгодини, годину або добу.
Ціни на такі прилади в українських магазинах від 600 грн. до 5 тис. У чому різниця?
1. Кріплення. Це - один з найважливіших параметрів. Справа в тому, що при їзді авто неминуче трясеться, а, по досвіду, реєстратор, який постійно відривається від лобового скла, вже після 4-го падіння буде знято і перенесено в багажник або в бардачок. Перевірити якість присоски нескладно: залиште продавцеві заставу, візьміть кілька пристроїв і поекспериментуйте.
Прилад, який кріпиться на двосторонній скотч, рекомендуємо розглядати лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що знімати пристрій не доведеться.
2. Мікрофон. Пристрій без нього - вчорашній день.
Наявність синхронного з відео аудіозапису важливо, наприклад, при ДТП - аудіоканал фіксує звуки гальмування і удару.
3. Якість картинки. Розглядайте прилади, які записують відеофрагменти в дозволі 640х480 (до 25 к./сек.). Для цього сенсор камери повинен володіти чутливістю не менше 1,3 Mpix. Особливо це важливо в темний час доби. Зараз на ринку з'явилися моделі (від 1,5 тис. грн.), що знімають в Full HD-якості (1920x1080). Однак у гонитві за якістю не купуйте занадто важкий прилад (масою вище 200 г) - у більшості випадків кріплення такої ваги не витримує.
4. Кут огляду камери. На ринку в основному представлені моделі з трьома стандартними кутами огляду: близько 80 °, близько 110 ° і близько 130 °. Гострий кут огляду дозволяє краще ідентифікувати номера авто, але відеозаписи менш інформативні. А ось записи з кутом огляду в 120-130 ° забезпечують ефект присутності в автомобілі і максимальну обзорність крізь лобове скло.
5. Смартфон. У автолюбителя, що володіє смартфоном, є можливість заощадити: не купувати відеореєстратор, а встановити спецдодаток, що додає телефону таку функцію.
16.01.2012
Останні події в автосвіті