Ксенонові лампи: переваги та недоліки
Ксенонові фари - дійсно вінець еволюційного розвитку автомобільних засобів освітлення дороги. Вони перевершують своїх галогенових попередників за всіма пунктами!
Переваги:
дають світло, яке яскравіше галогенового в 1.5 рази;
споживають на третину менше електричної потужності;
ресурс роботи ксенонових ламп перевершує аналогічний показник для галогенових ламп в 8 раз;
безвідмовно служать протягом 3000 годин роботи.
При цьому яскравість і рівномірність освітлення з часом не змінюється, а залишається постійною. Ксенонові лампи випромінюють світло, максимально подібне за своїми характеристиками до природного сонячного освітлення, яке не напружує очі водія і допомагає краще розглянути обриси всіх об'єктів на дорозі при недостатній освітленості або в умовах обмеженої видимості. Ксенонова лампа являє собою скляну колбу, заповнену газовою сумішшю на основі інертного газу ксенону. У діаметральні кінця колби встановлені 2 електрода, між якими за допомогою пускорегулювальної апаратури створюється колосальна різниця потенціалів в 25 кВ. Електрична дуга, проходячи через газове середовище, іонізує атоми інертних газів, які починають інтенсивно рухатися в обсязі лампи.
При зіткненнях іонів виділяється енергія, близько 95% якої проявляється у вигляді яскравого свічіння. Решта 5% витрачаються на неминучі теплові втрати. Для ксенонових ламп показник теплових втрат під час роботи суттєво нижче, ніж для їх «галогенових родичів», що є ще однією незаперечною перевагою установки ксенонових ламп у фари вашого авто.
При установці ксенонової лампи у фари вашого автомобіля, важливо також приділити увагу установці якісної оптики і апаратури регулювання кута освітленості дороги, щоб ваші ксенонові фари не завдавали дискомфорту водіям транспортних засобів, які їдуть вам на зустріч.
17.01.2012
Останні події в автосвіті