Як поставити на облік і зняти з обліку автомобіль
Якщо ви отримали водійські права і роздумуєте про покупку автомобіля, то краще заздалегідь з'ясувати нюанси реєстрації в МРЕВ.
Поставити автомобіль на облік без необхідності самому займатися паперовою тяганиною можуть допомогти співробітники автосалону. Якщо бути гранично уважним, загроза недобросовісності продавців прагне до нуля. Після закінчення реєстрації ви отримуєте новий техпаспорт, державні номерні знаки, страховий поліс та квитанцію про сплату транспортного збору.
Незважаючи на те, що це дуже зручно, ставити автомобіль на облік в салоні зовсім не обов'язково. Звичайно, з урахуванням собівартості покупки 500-800 грн «зверху» не здаються астрономічної тратою, але в тому, що за таку дистанційну постановку на облік доведеться переплатити, можете не сумніватися. Якщо ви вирішили самостійно зайнятися реєстрацією, беріть у дилера транзитні номери і вирушайте в МРЕВ.
Транзитні номера
Відповідно до постанови КМУ від 7 вересня 1998 р. № 1388, на транспортні засоби, які доставляються своїм ходом до місця реєстрації з підприємств-виробників, авторемонтних підприємств, торгових організацій, з-за кордону, а також на ТЗ, зняті з обліку, видаються номерні знаки для разових поїздок строком на два місяці.
Власники та особи, що експлуатують автомобіль на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) ТЗ протягом 10 діб після придбання (отримання), митного оформлення, тимчасового ввезення на територію України або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Після закінчення двох місяців автомобіль повинен бути зареєстрований і поставлений на облік, інакше вам загрожує штраф. Термін держреєстрації триває лише у разі надання документів, що підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення (хвороба, відрядження власника ТЗ або інші поважні причини).
Як поставити автомобіль на облік
В Україні постановка ТЗ на облік та зняття з обліку здійснюються відповідно до Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок (далі - Правилами ), затвердженими постановою КМУ від 07.09.98 № 1388 із змінами та доповненнями.
Згідно з Правилами, для реєстрації автомобіля в ДАІ потрібно мати при собі документ, що підтверджує ваше право на цей автомобіль (договір дарування, купівлі-продажу, довідка-рахунок), паспорт та ідентифікаційний код власника, транзитні номери, техпаспорт і (у випадку з автомобілем б/в) виписку про зняття ТЗ з обліку.
Зібраний пакет документів підкріплюється заявою встановленого зразка про постановку авто на облік. Заява подається в МРЕВ. Слідом за цим у експерта-оцінювача оформляється акт оцінки. Сплативши в банку обов'язкові платежі, не забудьте, що експерт повинен звірити номерні агрегати і скласти про це окремий акт. Обмінявши квитанції про оплату послуг на оформлені в установленому порядку акти, пред'явіть у вікно реєстрації всі документи (акти, квитанції, правовстановлюючий документ, паспорт та ідентифікаційний код, транзитні номери, техпаспорт, виписку про зняття авто з обліку, якщо є) і спите спокійно: з цього моменту ви на обліку.
Найпростіше зареєструвати автомобіль за місцем проживання, вказаним у паспорті, але якщо ви проживаєте в одному місці, а зареєстровані в іншому, і хочете зареєструватися за місцем вашого фактичного проживання, можна звернутися безпосередньо до начальника МРЕВ для відповідного дозволу. Однак якщо ви не плануєте реєструватися за новим місцем проживання і документів, які підтверджують, що ви проживаєте не за місцем реєстрації, у вас немає, вам вправі відмовити.
Як зняти автомобіль з обліку
Якщо раніше, ніж купити новий автомобіль, вам потрібно продати старий, пишіть в ДАІ заяву про зняття його з обліку. Для цього при собі треба мати такі документи: на автомобіль - техпаспорт і державні номерні знаки. На власника - оригінал паспорта і його копії, ідентифікаційний код, оригінал нотаріальної довіреності (якщо особа, що знімає автомобіль з обліку, не є власником). Якщо автомобіль був куплений в кредит, додатково надаються оригінал кредитного договору, оригінал довідки банку про повне погашення кредиту, оригінал договору застави та виписка нотаріуса з Держреєстру обтяження рухомого майна.
Зібравши всі ці документи, ви прямуєте в МРЕВ, де подаєте заяву про зняття ТЗ з обліку. До заяви прикріплюються копії техпаспорта, паспорта, ідентифікаційного коду, довіреності. При подачі заяви автомобіль перевіряють на наявність неоплачених штрафів, які доведеться сплатити, як і неоплачений транспортний збір. Зробити це можна у відділенні банку на території МРЕВ. Тут же потрібно сплатити огляд автомобіля експертом-криміналістом і видачу відповідного акта. У результаті акт огляду криміналіста, квитанції про оплату обов'язкових платежів, штрафів, транспортного збору, оригінал техпаспорта, довіреності та зняті держномери автомобіля потрапляють у те заповітне вікно реєстрації, в якому спочатку заповнювалося заяву - коло замкнулося.
Після зняття автомобіля з обліку ви отримуєте назад техпаспорт і транзитні номери. З урахуванням усіх необхідних перевірок по базам даних (викрадення, арешт, контроль) таке зняття з обліку обходиться в $ 90-300 - залежно від розцінок МРЕВ міста.
23.01.2012
Останні події в автосвіті