Плата за стоянку в Києві зросте до 13-16 грн.
Найближчим часом ціна за паркування може зрости, причому як на нічних стоянках, так і на денних.
Але зате блокувати колеса за несплату вже точно не будуть. А тим, кому свого часу довелося розщедритися за визволення колеса з «краба», можуть навіть повернути гроші.
Підвищення цін за стоянку пов'язано з новим Податковим кодексом. Згідно з ним, власники парковок будуть платити податок за кожен квадратний метр площі, а не по годинах. Відповідні зміни вже внесені до правил парковок. «Такі зміни в рази збільшать паркувальний збір. А це одна із складових тарифу. У результаті плата за стоянку збільшиться найближчим часом на 2-3 гривні », - говорить Дмитро Олійник, голова комісії Київради з транспорту. Якщо це станеться, то тариф на околиці складе 7-8 гривень, у центрі доведеться платити 12-13 гривень за годину, а нічні стоянки біля житлових будинків обійдуться в 13-16 грн. на добу.
У мерії кажуть, що все ж таки спробують стримати ціни. Як сказав нам начальник главку цінової політики Василь Яструбинський, передумови до підвищення дійсно є, але в мерії ще будуть досконально вивчати це питання. «Треба щось вирішувати, податки дійсно серйозно збільшуються», - вторить йому директор КП «Київтранспарксервіс» Олена Поліщук.
Зате «крабів» на колесах авто, чиї водії не сплатили за паркування, вже точно не буде. Київський Апеляційний адміністративний суд остаточно заборонив використовувати блокіратори, визнавши їх використання суперечить Адмінкодексом і обмежує пересування. Нагадаємо, таке ж рішення ще 22 квітня минулого року ухвалив окружний адмінсуд, але «Київпарктранссервіс» хотів його оскаржити. «У нас немає ніяких засобів впливу на недбайливих водіїв. Навіть якщо вони не заплатять, ми нічого не зможемо зробити. А це величезні збитки, адже паркування треба обслуговувати », - пояснює свою позицію Олена Поліщук.
Блокіратори ставили на машини з початку 2008 року. За розблокування необхідно було заплатити 300 грн. і тепер, як кажуть юристи, у водіїв з'явився шанс їх повернути, адже вони платили по суті незаконний штраф. «Це абсолютно реально з юридичної точки зору, - сказав юрист Дмитро Гнап, який боровся з евакуаторами і блокіраторами на дорогах. - Багато скривджених водії зберігали документи про те, що з них брали гроші за розблокування. Ось з ними вони можуть йти до суду і вимагати грошей. Крім того, люди телефонували родичам, і вони зможуть стати свідками в суді. А ось ті, хто мовчки віддавав гроші паркувальникам, вже ні на що розраховувати не можуть ».
21.01.2011
Останні події в автосвіті