Як правильно заповнити європротокол?
Що потрібно знати українському водієві при складанні європротоколу. Поради від страхових компаній.
Кожен водій з розумінням ставиться до ситуації, коли в результаті серйозних ДТП виникли затори, де є потерпілі та нанесені великі матеріальні збитки. Але виникає природне роздратування, коли причинами багатогодинних заторів у мегаполісі є незначні подряпини на бамперах транспортних засобів, водії яких змушені годинами чекати приїзду співробітників ДАІ для оформлення події (без чого неможливо в подальшому отримати страхове відшкодування).
Щоб уникнути подібних ситуацій, було запропоновано скористатися досвідом інших країн і надати можливість водіям, які мають діючий поліс страхування цивільної відповідальності, при незначних пошкодженнях не викликати ДАІ, а в стислі терміни налагодити відносини між собою і роз'їхатися. Це складання європротоколу.
Європротокол будуть використовувати ті водії, у яких відсутня суперечка щодо визнання провини в ДТП і сума збитків є незначною. Європротокол допоможе водіям позбутися від болісного проведення часу при оформленні ДТП співробітниками ДАІ, а також оплати штрафу за порушення ПДР винною стороною.
Важливим етапом при оформленні дорожньо-транспортної пригоди без участі співробітників ДАІ є правильне складання схеми ДТП, яка стане основним документом для страхових компаній. При складанні такої схеми потрібно чітко дотримуватися наступних правил:
- Використовувати бланки повідомлень, які були видані при укладенні договору страхування;
- Схема повинна бути з прив'язкою до дорожньої місцевості (кілометрові стовпчики, рекламні оголошення, номер опори освітлення тощо, відстань до краю проїзної частини);
- Необхідно відобразити напрямок руху транспортних засобів до та після зіткнення;
- Бажано зазначити наявні знаки обмеження швидкості на даній ділянці дороги;
- При наявності ознак гальмівного шляху бажано його зафіксувати;
- При можливості, потрібно зафіксувати місце зіткнення ТЗ (в точці зіткнення транспортних засобів можуть бути присутніми осип землі та бруду з автомобіля);
- Надзвичайно важливо отримати свідчення свідків ДТП, записавши попередньо їх адреси, телефони;
- Власні пояснення повинні бути максимально змістовними і переконливими.
Виконання цих умов допоможе скоротити процес розслідування і скоротить час на отримання страхового відшкодування.
Сподіваємося, що в недалекому майбутньому складання європротоколу стане простою і зрозумілою необхідністю при оформленні ДТП, яка не веде до нервових зривів і втрати часу.
Будь-яка подія на дорозі - це завжди стрес. У такій ситуації важко не допустити помилок. Зателефонуйте в страхову компанію. Вам допоможуть або консультацією по телефону, або направлять представника (аварійного комісара).
Беручи до уваги відсутність досвіду у страховиків при врегулюванні подібних ситуацій, з упевненістю можна стверджувати про очікуваний сплеск незаконних спроб вирішувати свої матеріальні проблеми за рахунок страхових компаній. Як цьому протистояти? Покаже тільки час.
Однозначно можна сказати тільки те, що співпраця страховиків стане більш тісною і продуктивною, що, можливо, змусить їх прийти до згоди щодо створення спільної інформаційної бази автовласників, для яких шахрайство - норма життя.
31.01.2012
Останні події в автосвіті