Який автомобіль вибрати початківцю водієві?
З усього видно, що автомобілі з розряду предметів розкоші впевнено переходять просто на засіб пересування.
Доступні автокредити, яких з кожним днем стає все більше, дозволяють купувати машини дуже багатьом категоріям громадян, включаючи студентів. От і прагнуть всі вони швидше покінчити з формальностями кредиту, і прикупити собі «залізного коня».
Але коли паперова тяганина виявляється пройденою, виникают проблеми вибору, яке авто краще купити початківцю водієві? Адже в даному випадку підійде далеко не кожен автомобіль. І питання впирається не стільки в ціну, скільки в технічні характеристики.
Що радять в такій ситуації фахівці?
Досвідчені водії та викладачі курсів водіння рекомендують при виборі автомашини загострити увагу на наступних моментах.
Розміри автомобіля
Він не повинен бути занадто довгим (клас А або В). Слід мати на увазі, що лавірувати в потоці машин зручніше і легше на маленькій машині. Крім того, для так званих «чайників» парковка є однією з труднощів, яку ще належить як слід освоїти.
Системи безпеки автомобіля
Немає ніякої потреби скуповувати всі самі останні «фішки» активних і пасивних систем. Але є «три кити», без яких безпека початківця автолюбителя знаходиться під загрозою - це ABS, подушки і ремені безпеки. Їх потрібно мати в першу чергу.
Необхідність парктроників можна поставити під сумнів, але якщо побоюєтеся невдалого паркування, можете їх купити. Тільки навряд чи вони Вам перешкодять бити по бордюрам бампер або автомобілі що стоять поруч.
Коробка передач
Якщо Ви міський житель, і їздити Вам доводиться по вулицях, повним транспорту, з пробками та світлофорами на кожному перехресті, вам підійде автоматична КПП. Але після неї вам буде нелегко швидко перебудуватися на «механіку», якщо така необхідність з'явиться.
У зв'язку з цим в автошколах з наступного року будуть навчати окремо їзді на машинах з МКПП, і окремо з АКПП. «Механіки» згодом зможуть їздити на обох типах машин, а другі - тільки на «автоматі». Звідси висновок: новачкам краще освоювати саме «механіку» - в житті знадобиться.
Тюнінг
Новачкам-автолюбителям рекомендується витратити зайві гроші не на аудіосистему останньої моделі і дорогущий клімат-контроль, а на надійну гуму і автостраховку. «Радості життя» нікуди від них не подінуться.
Тип кузова
Городянам, що рідко виїжджають за межі мегаполіса, для яких розмір багажника не має особливого значення, рекомендується хетчбек. Це більш компактний, маневрений варіант. Автомобіль такого типу легше припаркувати у вузенькому дворику. До того ж, якщо порівнювати з седаном і універсалом, в ціновій категорії до 14 тис. $, хетчбек виграє за вартістю за інших рівних умов.
Яку машину краще придбати новачкові - нову або стару?
На цей рахунок немає єдиної думки. За одні і ті ж гроші можна купити нове авто, або 2-3 літнє - але класом вище. Кому що важливіше. Один не зможе змиритися з думкою, що він не перший власник у своєї машини. А інший спеціально придбає стару, щоб не було шкода зачепити, пом'яти.
Експерти автомобільного ринку радять новачкам брати тільки нову машину, з салону, - з гарантією, з абсолютно справними вузлами і агрегатами. Старий автомобіль - це «кіт в мішку». Недарма навіть новий транспортний засіб, куплений в салоні, відразу після продажу втрачає в ціні до 20%.
На конкретне питання, яку ж марку автомобіля краще купувати новоявленому водієві, експерти відповідають по-різному, наводять безліч моделей, що підходять новачкам.
Частіше за інших вони згадують Suzuki Swift і Toyota Yaris, в ціновій категорії 16-18 тис. $ ...
У будь-якому випадку вибір залишається за вами і поставитися до нього треба з усією відповідальністю.
21.02.2012
Останні події в автосвіті