Як правильно використовувати автомобільний відеореєстратор

Сьогодні вітчизняні дороги представляють собою химерну суміш поганого покриття, нечемних водіїв, лихачів і дурних пішоходів. Така кількість небезпек призводить до того, що буквально кожен водій рано чи пізно зіткнеться з необхідністю доводити свою правоту в ДАІ або в суді. Багато автолюбителів віддають перевагу додатковим заходам обережності, щоб звести до мінімуму потенційний збиток. Вони встановлюють різні датчики, що попереджають про небезпеку, а також відеокамери, які фіксують ситуацію. Такі камери спостереження називаються відеореєстраторами (Digital Video Recorder).
видеорегистраторСучасні відеореєстратори представляють собою комплект, до якого входять:

1. Відеореєстратор з однією або кількома відеокамерами

2. GPS-приймач

3. Мікрофон

4. Змінні карти пам'яті

Досить закріпити пристрій на дзеркалі заднього виду і підключити його до пристрою живлення (прикурювач або індивідуальне живлення на 12В), і відеореєстратором вже можна користуватися. Якісні пристрої дозволяють розрізнити не тільки колір і марку транспортних засобів, а й їхні номерні знаки, а також розмітку дороги, дорожні знаки, сигнали світлофорів та інші деталі, необхідні для розуміння ситуації.
видеорегистраторЯк правило, автомобільні реєстратори кріплять на дзеркалі заднього виду і використовують для фіксації події, будь то аварія або акт вандалізму. Деякі водії вважають за краще встановлювати відразу кілька відеореєстраторів в різних точках або використовувати DVR з декількома камерами, що допомагає зробити картину події більш виразною.

Digital Video Recorder (DVR) зарекомендували себе відмінними помічниками у випадках відновлення картини подій зіткнення на парковці, ДТП під час руху, автопідстав або злому автомобіля з метою пограбування (в цьому випадку відеореєстратори повинні мати автономне живлення). Професійні гонщики використовують камери відеоспостереження для того, щоб виявити і проаналізувати власні помилки при водінні автомобіля.

У випадку, якщо ДТП відбулося без свідків, а картину події можна трактувати двояко, відеодокази допоможуть звести до мінімуму невизначеність або можливість дати неправдиві свідчення. Таким чином, виснажливі розбори аварії в ДАІ, а потім і в страховій компанії пройдуть за спрощеною схемою. Крім того, відеокамера, встановлена в автомобілі та неупереджено фіксує обстановку, надає психологічний вплив на її власника, змушуючи його дотримуватися правил дорожнього руху.

Зрозуміло, не обійшлося і без недоліків. Деякі відеореєстратори оснащені лінзами, які спотворюють відстань або не дозволяють розглянути номер іншого транспортного засобу, який бере участь в ДТП. Інші реєстратори записують відео у форматі, який відтворюється тільки за допомогою медіаплейера компанії-виробника. Вибираючи модель реєстратора, віддавайте перевагу тим, які записують відео в загальноприйнятих форматах. Третьою проблемою може стати особливість відеореєстраторів, записуючих короткі файли і роблять проміжки між ними. Іноді тривалість цих тимчасових інтервалів може становити 4-5 секунд, під час яких і відбуваються найважливіші події.

Якщо ви маєте намір придбати відеореєстратор, щоб захистити автомобіль від автомобільних злодюжок, крадіжки дзеркала і двірників, майте на увазі, що DVR, розміщений на дзеркалі заднього виду записує тільки «вид спереду». Для повного огляду необхідно, як мінімум, два реєстратора, що означає додаткову витрату енергії вашого акумулятора. Однак навіть кілька відеореєстраторів не принесуть вам знань про особистість злочинця, якщо він підбирався до машини на корточках. А останнім часом злодюжки, навчені досвідом «роботи» з автомобілями, які оснащені відеореєстраторами, підходять саме так.

Багато моделей DVR оснащені GPS-приймачем, фіксуючи дату, час і місце події, що допоможе вирішити спірну ситуацію при розгляді в ДАІ. Але це дійсно лише в тому випадку, якщо запис був наданий за всіма правилами.

05.03.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250