Що робити, якщо вашу машину хочуть вилучити за брудний номер?

У Криму з 13 березня даішники почали профілактичні заходи щодо виявлення автомобілів з нечитаємими номерами. У зв'язку з цим ми вирішили розібратися і з'ясувати, чим загрожує вчасно не принесений в жертву носовичок не тільки для кримських водіїв, а й для всіх українських автолюбителів.

Згідно з пунктом ПДД № 30.2 на механічних транспортних засобах і причепах у передбачених для цього місцях встановлюються номерні знаки відповідного зразка. Забороняється також змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.
грязный номерУ свою чергу 121 стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення свідчить, що транспортні засоби «з номерним знаком, закріпленим у не передбаченому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим» будуть оштрафовані в розмірі від 170 до 255 грн.

А ось якщо протягом року ви потрапите повторно, то вас «нагородять» не тільки вже більш високим штрафом (255 - 510 грн), але й можуть наїхати c так званим «оплатним вилученням транспортного засобу». Воно передбачає тимчасове затримання автомобіля на термін до вирішення адміністративної справи. Проте відповідно до статті 265-2 того ж Кодексу утримувати вашу машину можуть не більше 3 днів, незалежно від того було винесено рішення по справі чи ні. Причому повернути транспортний засіб ви можете, безкоштовно оформивши необхідну заяву.

Але, як мовиться, безкоштовна тільки теорія, а ось за практику необхідно платити. Так як часто на час затримання ваш транспортний засіб відвозиться евакуатором на спец-стоянку. Послуги транспортування надають приватні фірми, що мають відповідні договори з органами влади. У результаті обсяг вашого гаманця суттєво зменшується. Адже поки ви не оплатите переміщення та зберігання автомобіля, ніхто вам його не поверне.

Як не допустити розвиток останньої ситуації на абсолютно законних підставах. Процедуру арешту автомобілів регламентує постанова Кабінету Міністрів № 1102 від 17.12.2008 року про Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках. Другий пункт якого говорить, що тимчасове затримання автомобіля уповноваженою особою Державтоінспекції проводиться у випадках, передбачених все тієї ж статтею 265-2 КпАП, безпосередньо тоді, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення. Таким чином, враховуючи, що помити, почистити номерні знаки можна на місці, то ніяких законних підстав обмежувати ваше володіння транспортним засобом представник ДАІ не має.

Ми ж все-таки рекомендуємо тримати як номерні знаки, так і всю машину в чистоті і порядку. Адже ваша улюблена «ластівка» повинна блищати завжди.

15.03.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250