Самостійна мийка автомобіля, поради

автомойкаРозумна людина не буде вмиватися, застосовуючи не призначені для цього речі, наприклад, рідину для миття посуду. Це очевидно. А ось як бути з автомобілем?

Чи потрібно серйозно підходити до питання миття: купувати спеціальні засоби автокосметики та предмети догляду, правильно дозувати миючі засоби? Чи не легше, обливши автомобіль водою з відра, протерти кузов ганчіркою або заплатити хлопчакам, що пропонують помити автомобіль біля дороги? Проте потім не дивуйтеся, що вже через рік після покупки Ваш автомобіль буде виглядати неабияк потертим: потьмяніє фарба, зникне блиск, з'являться глибокі подряпини і плями незмивною бруду. Тоді власнику іномарки все таки доведеться згадати про магічні пляшечки з автокосметикою, а власникові вітчизняного автомобіля - можливо навіть витратитися на перефарбовування кузова. Дотримуючись елементарних правил миття автомобіля, всього цього можна уникнути.

Поради з миття автомобіля:
• Мийте автомобіль як можна частіше, в ідеалі - кожного тижня.
• Не мийте і не обробляйте автомобіль під прямими сонячними променями. На розігрітій поверхні препарати надто швидко висихають - в результаті з'являються розводи.
• Не економте воду. Рясне обливання змиває пухкий бруд і пісок. Якщо терти по ним губкою, можна подряпати поверхню. Заключне ополіскування має бути рясним, інакше можуть з'явитися розводи.
• Мити автомобіль найкраще зі шланга, регулюючи натиск струменя. З великим напором миють ділянки днища кузова, колісні арки і колеса.
• Перевіряйте щітку або губку на присутність залишків піску. Якщо в них залишився пісок, від попередньої мийки, він може подряпати покриття.
• Не тягніть шланг через кузов. Протягнутий через забарвлену поверхню шланг може принести на неї пісок і спричинити формування подряпин.
• Не використовуйте замість спеціальних автошампунів побутові миючі засоби, особливо препарати для миття посуду. Вміщені в них агресивні хімікати для ефективного розчинення жиру можуть залишити плями на лакофарбовому покритті автомобіля і викликати корозію проникнувши в мікротріщини емалі.
• Для різних операцій по догляду за автомобілем потрібно застосовувати окремі засоби і пристосування. Наприклад, рушники, на які могли потрапити сполуки, що містять силікон, не повинні використовуватися для миття скла. І абсолютно неприпустимо протирати кузов тканиною, якою наносилися шліфувальні пасти або інші абразивні склади.
• Не прикладайте надмірного зусилля - це може пошкодити лакофарбне покриття.
• Для миття нового автомобіля шампунь можна застосовувати відразу: лакофарбове покриття вже досить стверділо. Але, якщо Ви купили автомобіль прямо з конвеєра, краще утриматися від миття з шампунем і перші 2-3 тижні мити кузов лише теплою водою. Що стосується свіжих ремонтних покриттів, шампунь можна використовувати тільки через три місяці після їх нанесення.
Велика частина автомобільних шампунів є концентрати миючих і захисних засобів, призначені для видалення бензомасляної плівки, дорожнього пилу та інших забруднень з максимальною безпекою для лакофарбового покриття. Роль захисних компонентів в шампунях виконують воски. Англійське слово wax (віск) іноді включено в назву шампуню, наприклад, Hot Wax або Zip Wax. Використовуючи воскомістячі засоби, Ви при кожному митті оновлюєте захисний шар на фарбі.

Автошампунь що містить віск очищає автомобіль, в той же час створюючи блискучий воскової захисний шар. Автошампунь на основі парафінів і розчинників з підвищеним вмістом воску, забезпечують блиск і восковий захист кузова на кілька тижнів.

Рекомендуємо ретельно дотримувати дозування миючого засобу, зазначене в інструкції по використанню. Економити шампунь безглуздо, оскільки очікуваного ефекту недостатня доза не дасть. І навпаки, якщо шампуню надто багато, то на поверхні кузова після висихання може з'явитися каламутна плівка.

Для миття автомобіля нам знадобляться відро і шланг, приєднаний до водопровідного крану. Відро - для води з шампунем, шланг - для змивання пухкого бруду і ополіскування автомобіля. Якщо крана і шланга немає сенс використовувати два відра, але великі, ємністю 8-10 літрів. В одному з них Ви будете розбавляти водою шампунь, в іншому - носити чисту воду для обливання автомобіля. Відра обов'язково повинні бути чистими, без слідів масла та інших технічних рідин, а так само опадів бруду від минулої мийки - ними можна серйозно подряпати фарбу.

Для миття автомобіля існують спеціальні рукавиці: вовняні або махрові. Вони дуже зручні, вбирають багато миючого засобу та допомагають видаляти бруд без ризику подряпати фарбу автомобіля. Якість мийки вовняною і махровою рукавицями приблизно однакове. Замість рукавиці автомобіль можна мити великою губкою з самими великими порами, з яких при вичавлюванні губки легко вимиваються пісок та бруд. Натуральні губки довговічніше штучних, проте дорожчі, і крім того, мають дрібні пори. Ніколи не використовуйте кухонні губки з однією грубою стороною. При митті Ви легко переплутаєте сторони і почнете терти кузов жорсткою поверхнею губки. Це можна дуже серйозно пошкодити фарбу.

Щітка для миття автомобіля повинна бути м'якою, з розкуйовдженими кінцями синтетичної щетини. Для миття автомобіля великого розміру (автобусів, вантажних автомобілів) зручно застосовувати щітку з довгою або з телескопічною рукояткою що складається.

Після миття автомобіля воду з поверхні кузова треба видалити, для того щоб не дати краплям висохнути і залишити плями і розводи. Для цього використовують невеликі рушники з натуральних волокон, звичайно, махрові, або замшу, яка, на відміну від тканини, не залишає на автомобілі волокон і ниток. Натуральна замша - спеціально дублена шкіра, м'яка і гнучка - на жаль, з часом втрачає гнучкість і при висиханні робиться схожа на шматок дошки, хоча продовжує вбирати воду, тільки її небхідно попередньо намочити і віджати. Такого недоліку позбавлена штучна замша, зроблена з відходів виробництва натуральної. Крім того, вона більш довговічна і менш дорога. Ще дешевше штучна, синтетична замша (з поліхлорвінілу). Окремі її види зарекомендували себе краще, ніж натуральна замша, і навіть поглинають більше води. Штучну і натуральну замші перед зберіганням треба висушити, а синтетичну можна зберігати вологою.

Коли Ви збираєтеся самостійно помити автомобіль, потрібно враховувати негативний вплив на навколишнє середовище. Не допустимо мити автомобіль поблизу с різними водоймами, і тим більше не можна в них заїжджати. Для самостійного миття автомобіля створюються спеціальні майданчики в гаражах і деяких АЗС, зі шлангом з водою і водостоком.

Миємо автомобіль в кілька кроків:
Під час попереднього миття автомобіля видаляємо пухкий бруд і пил, при цьому влітку трохи охолоджуючи кузов.

Починаємо мити автомобіль з даху. Обливаємо автомобіль великим об'ємом води. Губкою з великими порами, рукавицею або щіткою з м'яким ворсом намагаємося змити якомога більше бруду - саме змити, а не стерти. Далі приступаємо безпосередньо до основної мийки - видалення бруду що залишився, в тому числі і погано видимій або той що в'ївся. Вода з нею не впорається, тому додаємо у відро потрібну кількість шампуню, а далі під напором, додаємо воду, щоб сформувати піну.

Миття знову починаємо з даху. Зануривши рукавицю, губку або щітку у відро з автошампунем, вбираємо нею побільше рідини. Не докладаючи великих зусиль, змиваємо бруд. Коли миючий розчин, котрий всотали губкою, закінчується, промиваємо губку в чистій воді, вичавлюємо і знову вбираємо нею миючий розчин. Воду у відрі для промивання губки оновлюємо 3-4 рази за мийку, видаляючи осілий на дні пісок та бруд. Якщо під час миття не вийшло видалити з поверхні автомобіля плями гудрону і бітуму сліди комах, деревного соку, треба використовувати спеціальні очищувачі.

Після миття з шампунем обливаємо автомобіль чистою водою. Краще обливати зі шланга, однак якщо немає такої можливості, можна облити і з відра. Краще не шкодувати воду, тому що висохший на автомобілі миючий засіб може залишити розводи і каламутні плями. Тому, щоб не дати краплям води висохнути на автомобілі, і щоб располірувати віск, що міститься у шампуні, розгортаємо замшеву ганчірку або рушник, кладемо на поверхню автомобіля і, тримаючи за два кути, тягнемо на себе. Якщо після цього на замші залишилися брудні плями, це означає, що автомобіль недостатньо ретельно вимитий.

Очищення кузова
А що, якщо навіть після дуже ретельної мийки на кузові залишилися плями бруду, з якими не впорався автошампунь, бампер покрився точками комах що розбилися на швидкості, на даху відзначилися птиці, до капота намертво присохли тополині бруньки, знизу двері і крила забризкані бітумом і цементом?
Якщо всі ці забруднення своєчасно не видалити, наслідки для покриття кузова можуть бути як незначними - з'являться стійкі плями різного кольору і розміру, так і суттєвими - лакофарбове покриття може бути проїдені пташиним послідом, кислотою від акумулятора, або екскрементами листової воші. Іскри від тролейбусних і трамвайних проводів, малопомітні в денний час, обсипавши автомобіль, теж пропалять лакофарбове покриття.

На лакофарбове покриття автомобіля впливає і забруднена атмосфера великих промислових центрів: викиди підприємств в атмосферу двоокису сірки та оксиду азоту при взаємодії з водою утворюють сірчисту і азотисту кислоти, які викликають не тільки зміну кольору фарби (поява плям), але і часткове його руйнування. Ливарні і металопереробні підприємства викидають в атмосферу суспензії дрібних часток металу. Після реакції з водою вони, у вигляді рудого нальоту, так міцно обліплюють поверхню кузова автмобіля, що видалити їх можна лише особливими засобами автохімії. Якщо своєчасно не очистити поверхню кузова автомобіля, то частинки заліза будуть причиною численних точкових осередків руйнування фарби.

Часом вади можна відчути рукою при митті кузова. Гарне лакофарбове покриття - гладке, як скло. І навпаки, окислена, забруднена поверхня нагадує тонкий наждачний папір.

Поради:
• Перш ніж застосовувати навіть вже знайомий Вам препарат уважно прочитайте інструкцію на етикетці та випробуйте дію засобу на непомітному місці кузова.
• Очищення лакофарбового покриття виконуйте тільки після ретельної мийки та сушки кузова. Працювати засобами очищення треба лише в тіні, поверхня кузова повинна бути на дотик холодною.
• При очищенні обробляйте поверхню невеликими ділянками.
• Не тріть і тим більше не шкребіть із зусиллям пошкоджене місце, бажаючи домогтися блиску, результат, швидше за все, буде зворотній.
Для нанесення очищувальних препаратів автокосметики використовують спонжи та аплікатори. Загалом, це ті ж губки, відмінність від звичайних у наявності двох шарів з різною м'якістю. Схожими губками миють посуд, але кухонні губки-спонж для догляду за автомобілем не підходять: їх груба сторона надто жорстка для фарби автомобіля.

Усунути потьмяніння, окислення, стійкі плями допоможуть відновники фарби. Їх мікроскопічні абразивні частки в комбінуванні з швидкодіючим очищуючим складом ефективно видаляють бруд і окислення, не утворюючи подряпин, а полімери "високого блиску" посилюють відновлений колір покриття автомобіля і надають йому глянець. З більш стійкими забрудненнями і дефектами фарби впорається шліфувальна паста. Сліди комах що розбилися на швидкості, жовті плями від тополиних бруньок, пташиний послід, сліди бітуму і гудрону можна видалити різними очисниками.

Видалення комах
Комахи - найлютіші вороги для будь-якого лакофарбового покриття автомобіля. Любителі швидкої їзди майже відразу, після швидкісної поїздки влітку, знайдуть на передку свого автомобіля скупчення комах що розбилися. У багатьох моделей автомобілів не малу роль грає нахил капота. Багато останків комах скупчується на великому вітровому склі новітніх вантажопасажирських автомобілів. Передок автомобіля середнього класу, пройшовши три сотні кілометрів із середньою швидкістю приблизно сто тридцять кілометрів на годину, може нагадувати ландшафт кратерів. Лаки настільки м'які, що не здатні протистояти такій потужній атаці. Останки комах потрібно видаляти якомога швидше. Захисний шар що наноситься на лакофарбове покриття автомобіля може стримувати пошкодження лаку. Завдяки захисному шару поверхні комахи добре відскакують від неї і не так сильно прилипають. Тому, в теплу пору року треба часто мити автомобіль. Спеціальні засоби з видалення останків комах розм'якшують забруднення.
Порада: на ніч покладіть вологий газетний папір на відповідні місця. На ранок останки комах можна буде без зусиль видалити м'якою серветкою, змоченою теплою водою.

Попередження:
• Будьте дуже уважні використовуючи для чищення лакофарбового покриття губку, призначену для видалення комах. Можливо Ваша губка призначена тільки для вітрового скла, пластикового бампера. Навіть номерний знак не бажано обробляти такий губкою. У таких випадках виручить щітка з м'якою щетиною. Пластиковий розсіювач фари так само не бажано чистити жорсткою губкою, призначеної для видалення комах. Від такої губки розсіювач помутніє, і буде потрібно його заміна.
• З обережністю використовуйте серветки або рукавички з мікроволокна, навіть якщо їх використання рекомендується в рекламі. В результаті їх застосування на поверхні кузова можуть з'явитися мікроподряпини. М'яка губка і трохи терпіння - ось все, що потрібно замість таких серветок.
• Засоби для сухої мийки - серветки і рукавиці, просочені очищувачем - як правило застосовують для видалення пилу, що скупчився на кузові за ніч. Видаляючи сильніші забруднення такими засобами (наприклад, пісок що прилип до поверхні автомобіля), ризикуємо серйозно пошкодити лакофарбне покриття. Внаслідок цього засоби для сухої мийки потрібно використовувати з певною обережністю.

Пташиний послід
Якщо пташиний послід потрапив на автомобіль, видаліть його як можна швидше. Пташиний послід - один з найбільш серйозних руйнівників лаку. Особливо погано ситуація з екскрементами чайок. Вони містять білок і вапно що знищують будь-який шар прозорого лаку, навіть руйнують інші шари покриття. Ніяка поліроль не зможе врятувати лак. Тут допоможе лише перефарбування кузова.
Розсіювачі фар і задніх ліхтарів із пластику або акрилового скла
Будьте обережні при чищенні таких деталей! Ні в якому разі не застосовуйте жорсткі губки, серветки з мікроволокна або щітки, щоб видалити бруд. Розчинники, такі як засіб для виведення плям або нитророзчинники, можуть відразу нанести велику шкоду чутливим поверхнях цих деталей. Вони стають каламутними. Можна застосовувати лише м'яку губку і універсальний (багатоцільовий) чистячий засіб або автомобільний шампунь.

25.05.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250