Податок на розкішні автомобілі переглянули. Тепер хочуть брати 40% від вартості покупки
Стали відомі критерії податку на розкіш, які закладені в новому законопроекті "Про податок на багатство", який розробили в Кабміні. Розробники закону, схоже почули аргументи про абсурдність принципу стягування податку залежно від об'єму двигуна, який був закладений в попередніх версіях. Тепер податок з дорогих автомобілів будуть стягувати в залежності від вартості автомобіля, що, в принципі, і є об'єктивним мірилом розкоші. Тільки от з дорогих авто тепер пропонують брати ні багато не мало, а 40% від вартості! І це явний перебір.
Платити цей податок буде вже покупець автомобіля, а вартість, від якої буде нараховуватися податок, береться з довідки-рахунку.
У Кабміні порахували, що дорогими можна назвати ті авто, чия ціна перевищує 700 мінімальних зарплат (На сьогодні це - 765,8 тис. грн). При цьому, вартість, з якої буде рахуватися податок на розкіш - це вже роздрібна ціна автомобіля після розмитнення і з маржею дилера. Фактично, це буде та ціна, яку покупець сплатив в автосалоні.
Для мотоциклів введений аналогічний податок, у разі якщо його ціна перевищує 200 мінімальних зарплат (218,8 тис. грн).
Зауважимо, що на відміну від варіанту Сергія Тігіпка, податок на багатство стягується тільки з нових автомобілів при їх першій покупці і лише один раз. У Кабміні справедливо вирішили, що адмініструвати податок з власників старих автомобілів, навіть якщо це Ferrari або Porsche, буде коштувати дорожче, ніж можна отримати з них податку. а можна і отримати протести власників старих авто, які довго ще не забуде законотворець Сергій Терьохін.
Введення 40%-ого податку на дорогі автомобілі призведе до стрімкого скорочення ринку преміальних автомобілів але перед його введенням ринок просто вибухне або перейде в тінь, тому що платити таку ставку зможуть або захочуть далеко не всі багаті покупці.
Правда, поки мова йде всього лише про проект закону, який будуть ще доопрацьовувати у Верховній Раді, тому не виключено, що в остаточному варіанті ставка податку буде адекватна і вовки ситі і вівці цілі. Принаймні, на це сподіваються і в Асоціації автоімпортерів (ВААІД).
02.06.2012
Останні події в автосвіті