Митний кодекс про ввезення транспортних засобів

ввоз транспортых средств. таможняГраничний термін тимчасового ввезення автомобіля залишився тим самим - один рік. Причому, якщо машина ввозиться для власних потреб більш ніж на два місяці, її потрібно обов'язково поставити на тимчасовий облік в ДАІ (на підставі пункту 7 статті 380 Митного кодексу України та постанови Кабміну від 7 вересня 1998 року № 1388). У новому кодексі єдина зміна: тепер заборонено тимчасово ввозити вантажний та спецтранспорт.

Плутають людей повідомлення в деяких ЗМІ про те, що тимчасове ввезення ТЗ без сплати податків дозволено всім громадянам, а насправді - лише громадянам-нерезидентам (іноземцям, громадянам України, особам без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі тим, хто тимчасово перебуває на території України). Тому поради, що резидентам (а це громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, в тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном) можна піти від сплати податків за розмитнення машин шляхом періодичного тимчасового ввезення їх в Україну, м'яко кажучи, авантюрні. Їх можна розглядати як заклик порушувати законодавство, але митниця ніколи і ні за яких обставин таке ввезення ТЗ не дозволить.

Машини, придбані за кордоном що ввозяться в Україну для постійного користування, підлягають митному оформленню зі сплатою всіх передбачених законом податків. А при тимчасовому ввезенні ТЗ громадянам-резидентам потрібно внести значну суму застави, що дорівнює вартості розмитнення авто (стаття 379 Митного кодексу України), або надати пакет необхідних документів: про право власності на машину і її реєстрацію за кордоном, а також паспорт власника авто з відміткою про взяття його на тимчасовий облік в консульській установі України тієї країни, де цей громадянин перебуває в даний час.

14.06.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250