Що потрібно знати про гарантії на автомобіль

гарантии на автомобильТривала гарантія для багатьох є основною перевагою при покупці нового автомобіля. Але при цьому потрібно не забувати, що добитися гарантійного (безкоштовного) ремонту можна далеко не завжди.

Зняття з гарантії

При купівлі нового автомобіля уважно вивчіть умови гарантії дилера. Не забувайте, що сервісна книжка повинна бути підписана не тільки Вами, але і продавцем. У ній повинна бути зазначена дата продажу, передпродажної підготовки, а також стояти печатка компанії. Крім того, в сервісній книжці не може бути ніяких виправлень.

Якщо Ви захочете встановити будь-яке додаткове обладнання, дилер зазвичай наполягатиме на тому, що роботи повинні проводитися на їх дилерських СТО, інакше автомобіль знімуть з гарантії. Але, відповідно до «Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни дорожніх транспортних засобів» (від 20.01.2005), відмовити в безкоштовному ремонті дилер може, тільки якщо поломка якого-небудь вузла сталася внаслідок обслуговування на СТО не зазначеному в сервісній книжці.

Тобто дилер не може зняти автомобіль з гарантії просто тому, що в ній стоїть магнітола, встановлена не «у них». У гарантійному обслуговуванні дилер може відмовити тільки, якщо можлива поломка буде безпосередньо пов'язана з установкою магнітоли. При цьому на всі інші деталі автомобіля гарантія продовжує діяти.

Ще одним приводом для зняття з гарантії може бути не вчасно пройдене ТО.

У багатьох дилерів, крім певного пробігу, є ще прив'язка за часом до проходження планового обслуговування. Наприклад, заїжджати на ТО господарям Hyundai потрібно кожні 10 тис. км., Але при цьому не рідше, ніж раз на півроку (навіть якщо машина простояла в гаражі). Але не забувайте, що дуже часто в гарантійних умовах існує відстрочка проходження ТО (200-300км), протягом якої можна встигнути пройти обслуговування без проблем з гарантією.

Всі ці умови повинні бути чітко прописані в сервісній книжці. Якщо в ній зазначено, що машина повинна проходити ТО при певному пробігу, але при цьому нічого не говориться про прив'язку за часом, то і зняти з гарантії з цієї причини дилер не має права.

Обмеження гарантії

Гарантія не буде покривати пошкодження, викликані зовнішніми впливами (град, камені, сіль). Також в гарантійному ремонті буде відмовлено, якщо машина брала участь в гонках, була пошкоджена в аварії або через недбалість власника. Не будуть безкоштовно міняти і деталі, які зносилися в процесі природного старіння автомобіля.

У кожного дилера в гарантійних зобов'язаннях є список деталей, на які не поширюється гарантія. Зазвичай в цей перелік потрапляють витратні матеріали: фільтри, гальмівні колодки, шини, запобіжники тощо. Багато дилерів відносять до «расходників» ще й такі речі як: свічки запалювання (через «наш» бензин), деякі деталі підвіски (через «наші» дороги) і диски зчеплення (через щось).

Крім того, існує ще окремий список, так званих «специфічних» деталей, на які гарантія обмежена по терміну (зазвичай 1 рік). До цих деталей можуть віднести: акумулятор, заводську магнітолу, кондиціонер, каталізатор, гальмівні диски, амортизатори та інші.

Потрібно пам'ятати, що довжина цих списків у різних дилерів відрізняється. Наприклад, Toyota і Mazda не дають гарантію на паливні форсунки, але зате можуть безкоштовно замінити амортизатори. Mitsubishi, Nissan і Volkswagen, одні з небагатьох, дають гарантію на гальмівні диски. Чим більше кількість «проблемних» деталей, тим менше компанія впевнена в їхній якості.

Щоб надалі відмова в заміні цих компонентів не стала несподіванкою, детально вивчіть всі ці пункти в сервісній книжці. Також список «проблемних» деталей можна знайти на деяких дилерських сайтах:
-
Hyundai - http://hyundai.com.ua/service/guarantee.html
-
KIA - http://kia.com.ua/service/guarantee.html # a_6
-
Toyota - http://www.toyota.ua/own/warranty/limitation.aspx
-
Mitsubishi - http://www.mitsubishi-motors.com.ua/service/warranty/
-
Volkswagen - http://volkswagen.com.ua/warranty/conditions/non_guarantee_parts/

Зараз деякі компанії (Chevrolet, Opel, KIA) збільшили гарантійні терміни до 5-7 років, але чим більше буде гарантія, тим більше в ній буде всіляких умов і обмежень. Реальна гарантія дуже рідко перевищує 2-3 роки. Після цього терміну компанія може просто «накинути» пару років додатково. Тобто, ще кілька років може діяти «обмежена гарантія», яка буде поширюватися, тільки на окремі деталі.

Також існує ще окрема гарантія на лакофарбове покриття і гарантія від наскрізної корозії. Гарантія на лакофарбове покриття зазвичай не перевищує гарантійний термін на весь автомобіль більш ніж на 1 рік. А ось гарантія від наскрізної корозії у багатьох компаній може діяти до 12 років.

Звернення по гарантії

У разі гарантійної поломки негайно звертайтеся на дилерську СТО, так як експлуатація несправного автомобіля призведе до поглиблення проблеми. Крім того, несвоєчасне звернення на СТО може привести до відмови в гарантійному обслуговуванні.

Для гарантійного ремонту автомобіля потрібно пред'явити дилеру правильно заповнену сервісну книжку і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. У книжці обов'язково повинна бути зазначена дата продажу та передпродажної підготовки.

Усунути поломку дилер повинен в 14-денний термін, але якщо запчастину потрібно замовляти на заводі-виробнику, то час ремонту може збільшитися до 30 днів. Інший термін має бути узгоджений з власником, так як за кожен зайвий день дилер зобов'язаний платити неустойку.

Коли Ви впевнені в тому, що несправність автомобіля є гарантійним випадком, але інженер по гарантії не хоче цього визнати, звертайтеся безпосередньо до керівництва компанії. Після втручання начальника поломку зазвичай таки визнають гарантійною.

Щоб уникнути можливих проблем з гарантійним обслуговуванням слід:
-
Уважно вивчити умови гарантії: терміни проходження ТО, адреси гарантійних сервісних станцій, причини зняття з гарантії. Пам'ятати про «Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни дорожніх транспортних засобів», який дилер не має права порушувати.
-
Якщо гарантійний термін на автомобіль більше 3-х років, з'ясувати через який період гарантія стає обмеженою. Звернути увагу на список деталей, на які гарантія не поширюється, а також на деталі з обмеженою гарантією.
-
При виникненні гарантійного випадку відразу звертатися до свого дилера. Не забувати про граничні терміни усунення поломки. У разі невиправданої відмови в гарантії, доводити свою правоту і залучати до вирішення проблеми керівництво компанії.

19.06.2012



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250