Що робити, якщо ви потрапили в ДТП
Не секрет, що після прибуття на місце події співробітників ДАІ та проведення аналізу події, не завжди складаються міліцейські протоколи і фіксуються обставини ДТП. Наприклад, якщо матеріальний збиток незначний, приблизно до 500 дол США, немає потерпілих, а винуватець не заперечує своєї провини, співробітники ДАІ пропонують водіям домовитися між собою.
Але, якщо Ви впевнені, що подія сталася не з вашої вини, а шлях до вирішення питань складний, Вам потрібно вжити таких заходів:
1. Відшукати свідків на місці події серед людей, які бачили подію і поділяють вашу точку зору на те, що трапилося. Записати їх прізвища, адреси та контактні телефони. Це допоможе Вам надалі, при розгляді ДТП.
2. Після прибуття на місце події співробітника ДАІ, не слід залишати його одного з водієм, який скоїв наїзд на Ваш автомобіль. Складання схеми ДТП, виміри, які проводить співробітник ДАІ, пояснення свідків або водія, який скоїв ДТП, повинні здійснюватися у Вашій присутності.
3. Після оформлення події ні в якому разі не залишати автомобіль на місці ДТП. За допомогою інших транспортних засобів або викликаного на місце події евакуатора, потрібно відбуксирувати автомобіль на стоянку або в місце, де він буде під охороною. При цьому слід подбати, щоб автомобіль не був додатково пошкоджений. Зберігати квитанцію за послуги (винуватець ДТП повинен відшкодувати Вам витрати на евакуатор).
4. Намагатися зберігати спокій і стежити за самопочуттям, адже під впливом події і в нервовому стані Ви можете не звернути увагу на зміни Вашого здоров'я. Синці відносяться до легких пошкоджень, струс мозку - до середніх, переломи - до тяжких. При наявності важких ушкоджень можливе порушення кримінальної справи, в такому випадку потрібно заручитися підтримкою адвоката. Необхідно зберігати документи, що підтверджують Ваші звернення до лікарів: результати проведення обстежень, витрати на ліки. Надалі всі витрати можна стягнути з винуватця ДТП.
5. На місці пригоди, по можливості, запишіть самі повні відомості про водія, з вини якого сталося ДТП. Якщо це не вдалося зробити відразу на місці ДТП, то таку інформацію Вам обов'язково надасть ДАІ. Це потрібно, щоб викликати водія на місце проведення експертизи вашого автомобіля з метою визначення розмірів заподіяної матеріальної шкоди. Тільки після оформлення експертом висновків щодо матеріального збитку Вашого автомобіля, Ви можете вирішувати питання про його ремонт. Слід знати, що витрати на експертизу компенсуються винуватцем ДТП. Тому обов'язково зберігайте квитанцію.
6. Якщо винуватець ДТП відмовляється відшкодовувати збитки, Ви можете звернутися в суд. З юридичною особою особливих питань не виникає. На вимогу заявника суд може накласти арешт на рахунки Вашого боржника. Якщо ж винуватець фізична особа (не зареєстроване, як приватний підприємець), суд може накласти арешт на майно, яке належить боржнику. Якщо ж у винуватця ДТП такого майна немає, державний виконавець при виконанні рішення суду може звернути стягнення на заробітну плату боржника.
11.07.2012
Останні події в автосвіті