Автомобільні фільтри: призначення та умови експлуатації
Тим, хто недавно придбав автомобіль, буває дуже складно розібратися в його технічній будові і самостійно зробити огляд і заміну фільтрів.
Розрізняють чотири види автомобільних фільтрів - повітряний, гідравлічний, масляний і паливний. Кожен з них має своє призначення і виконує певні функції. Так, повітряний фільтр покликаний очищати повітря, що надходить для охолодження внутрішніх деталей авто. Він складається з кожуха і змінної насадки, періодично вимагає заміни. У разі відсутності або несправності повітряного фільтра, на двигун буде поступово осідати пил, ускладнюючи його роботу. З урахуванням того, що на кожен літр палива, що спалюється, мотору необхідно отримати до 10 тисяч куб. дециметрів свіжого повітря, стає зрозумілим, що повітряний фільтр незамінний, позбавляючи власника транспортного засобу від необхідності частого миття двигуна - порівняно складної і дорогої процедури.
Паливні фільтри покликані очищати паливо від шкідливих домішок і механічних частинок, що забивають шланги паливної системи і перешкоджають її нормальній роботі. Частота їх заміни визначається якістю бензину, який використовує автолюбитель. Сучасні паливні фільтри мають здатність затримувати будь які сторонні частинки, захищаючи деталі автомобіля від засмічення і виходу з ладу. В сучасних автомобілях передбачена багатоступенева очистка палива, яка здатна практично повністю видалити з бензину суспензії та інші сторонні речовини.
Масляні фільтри очищають від забруднень масло двигуна і коробки передач. Як правило, основною причиною засміченості - абразивний знос металевих елементів автомобіля, в результаті їхнього взаємного тертя. Крім найдрібніших частинок стертого металу, масляні фільтри легко видаляють вуглецеві опади і сторонні включення, здатні зробити негативний вплив на роботу двигуна. Масляні фільтри ділять на дві основні групи - бар'єрні фільтри видаляють забруднення, пропускаючи масло через систему фільтруючих перепон, тоді як енергетичні фільтри видаляють сторонні включення шляхом створення вихрового електромагнітного поля.
02.11.2012
Останні події в автосвіті