Ремонт далеко від автомагазинів та СТО

Коли доводиться займатися ремонтом далеко від свого гаража, магазинів "Автозапчастини" та автосервісу, водія виручає уміння обходитися підручними засобами.

Продуктові магазини

Сильно забруднені після ремонту руки можна очистити рослинним маслом, харчовою содою, гірчицею. Оцтова есенція (навпіл з водою) стане в нагоді для відмочування проржавілої різьби, якщо ви не захопили з собою більш ефективних рідин (типу WD-40).

Непочата пластикова пляшка з газованим напоєм - не що інше, як додатковий вогнегасник на допомогу штатному. Струсніть її як слід, ударом гострого шила пробийте тонку бічну стінку пляшки знизу і направте насичену вуглекислотою рідина у вогонь. Немає шила - просто відверніть пробку та лийте в вогонь. Пляшка куди надійніше більшості порошкових авто-вогнегасників, працездатність яких, як її не перевіряй, завжди викликає сумніви.

Жувальна гумка придатна не тільки для закладення тріщин у корпусі акумулятора, але і як універсальний герметик - для різьбових з'єднань, навіть для корпусних роз'ємів. Зрозуміло, перед цим гумку потрібно пожувати хоча б кілька хвилин. Нормальний, полімеризующийся герметик все-таки надійніше, але в безвихідній ситуації можна обійтися і "жуйкою".

Алюмінієва фольга в обгортках цукерок та упаковках молочних продуктів - непоганий матеріал для плавких вставок електрозапобіжників. Вирізану з неї смужку шириною 5-7 мм затискають ковпачками від старого запобіжника.

Нарешті, у продуктових магазинах завжди продаються пластикові пакети, які стануть в нагоді для зливу "Тосола" (наприклад, при заміні відмовившого в дорозі термостата), якщо інший ємності під рукою немає.

Магазини промтоварів

Якщо в дорозі лопнула пружина, що працює на розтягання, наприклад поворотна акселератора, педалі зчеплення, вилки вичавного підшипника тощо, то її можна замінити звичайною гумкою для білизни. Щоб домогтися потрібної пружності, її відрізок можна скласти в кілька разів.

Замість лопнувшого троса приводу акселератора або троса замку капота можна вставити в оболонку рибальську волосінь діаметром 0,8 - 1 мм, тонку (без обплетення) гітарну струну, струну тенісної або бадмінтонної ракетки та ін.  Дротяну тягу "підсмоктування", краника обігрівача можна відновити, використовуючи струну карниза для штор.

Швейна голка, а краще безпечна ("англійська") шпилька незамінні для регулювання напрямку струменів у форсунок склоомивача.

Припустимо, ремонтуючи машину далеко від дому, ви винищили все ганчірки. Не купувати ж через це нову майку! Виручить рулон туалетного паперу. Паперовий матеріал, звичайно, поступається текстильному по міцності та від масла моментально розповзається, тому тут все вирішує його кількість.

Канцелярські товари

У таких магазинах бувалий автоаматор - досить частий гість. Тут можна купити пластилін для захисту від корозії різьбових з'єднань та отбортовок кузова (такий пластилін з перетворювачем іржі є і в госптоварах та спеціально призначений для автомобілів), а також м'які графітні олівці та грифелі (твердістю 2М-4М) для натирання різьби свічок запалювання. Картонна папка "Справа №" незамінна при виготовленні будь-яких прокладок, крім, мабуть, найбільших, для піддона двигуна. Тут же ви купите дешевий циркуль для розмітки круглих отворів на прокладці.

Дріт, з якої зроблені великі канцелярські скріпки, в дорожніх умовах замінить хомути. Розплющивши її кінець, ви отримаєте тонку викрутку для регулювання карбюратора.

Госптовари

В останні роки в наших магазинах з'явилося безліч імпортних миючих засобів, з яких уваги заслуговують дешеві шампуні для миття посуду. Ці різнокольорові сиропоподібні рідини в красивих флаконах мають потужну поверхнево-активну дію та відмінно відмивають забруднені руки, кузов автомобіля, двигун і т.д. За миючої здатності вони, правда, дещо поступаються фірмовим автомобільним спецзасобам, зате набагато дешевше, нетоксичні та не псують шкіру рук, бо розраховані на контакт з харчовою посудом та руками господині, до того ж ароматизовані. На відміну від спецавтохіміі, ці шампуні продаються скрізь.

Етиловий спирт в господарських магазинах представлений безбарвним технічним спиртом, фіолетовим денатуратом та деякими засобами синього кольору для миття вікон. Останні містять миючі добавки та нерідко розбавлені водою, тому потребують перевірки. Для цього потрібно налити рідину в кришечку від пивної пляшки та підпалити. Безводний спирт повинен легко спалахнути і згоріти, не залишивши вологи. Його можна додавати в паливо, щоб не утворилися крижані затори в бензопроводі (досить влити в бензобак склянку спирту).

У порівнянні з питним, технічний спирт досить дешевий, в деяких випадках його можна використовувати навіть як паливо для двигуна. Наприклад, ви не дотягли до бензоколонки кілька кілометрів. Бензин взяти ніде, зате в господарському магазині є денатурат. Сміливо купуйте його і, виливши в бензобак, вирушайте в дорогу. При роботі на спирті карбюратор, розрахований на бензин, сильно "біднить", їхати можна тільки при витягнутій до упору кнопці "підсмоктування". Мотор ледве тягне, не працює на низьких обертах, але при цьому має майже стерильний вихлоп. Оскільки спирт в баку швидко убуває, раніше, ніж зазвичай, переходьте на вищі передачі, щоб рухатися зі швидкістю 50 - 60 км/год, як можна менше відкриваючи заслінку первинної камери. Врахуйте, що у спирту дуже висока теплота випаровування, тому їхати на ньому в морозну погоду часом неможливо: замерзає водяний конденсат у дифузорі карбюратора.

У відділі садово-городнього інвентарю ви знайдете те, що потрібно, якщо в дорозі тріснув шланг "грубки". Півметровий шматок поливального шланга можна поставити на машину, а інші 14,5 м знадобляться на дачі. Якщо тріснув шланг радіатора, потрібно вирізати ушкоджений шматок, замінивши його вставкою з 38-міліметрової пластикової трубки, купленої у відділі сантехніки (вона застосовується для зливу з кухонної раковини). Шматок плівки для парників закриє віконний проріз, поки ви будете шукати нове скло замість вибитого. З 200-міліметрових цвяхів при наявності плашки виходять непогані шпильки Мб, а з 150-міліметрових - М5.

Якщо в дорозі терміново знадобилися м'які мідні дроти для ремонту електропроводки, їх можна купити в найближчому магазині.

Аптеки

Саме тут ви знайдете дистильовану воду. Втім, не тільки її. Аспірин - флюс для пайки.

Тальк (білий мінеральний порошок) можна використовувати для присипки камер перед шиномонтажем, особливо свіжевулканізованних ділянок.

Етиловий спирт - обов'язковий компонент різних настоянок.

Якщо в зимову холоднечу в машині почалися перебої з подачею палива (замерзають краплі води в бензопроводі), зупиніться та продуйте його через знятий шланг бензонасоса. А потім відправляйтеся в найближчу аптеку, щоб купити кілька пляшечок будь якої спиртової настоянки, а потім вилийте їх в бензобак.

В аптеці вам запропонують на вибір мастила різного призначення. Якщо в дорозі загудів підшипник  півосі, то, не чекаючи, поки він заклинить або розсиплеться, промийте його бензином, відновіть, якщо треба, сепаратор та щільно набийте мастилом. При цьому замість "Літола" підійде вазелін (до речі, теж нафтопродукт) або будь-яка мазь на його основі. У безвихідній ситуації згодяться мазі та креми на основі ланоліну.

Рицинова олія нейтральна до будь-якої гуми, саме ним змащують гальмівні манжети при складанні циліндрів. Суміш касторки з густою нітроемаллю (1:5) - непоганий герметик.

Гліцерин (безбарвна густа рідина) як мастило у своєму роді унікальний. Найважливіша його властивість полягає в тому, що він моментально змивається водою після використання, оскільки необмежено розчинний в ній. Він абсолютно нейтральний до будь-яких матеріалів, нешкідливий та екологічно чистий. Як і касторка, гліцерин придатний для змащення гальмівних манжет. При установці скла ним змащують ущільнювач, гумовий замок та монтажний шнур. При шиномонтажі він набагато ефективніше мильного розчину: змащені ним борти шини заправляються "як по маслу".

У першій глибокій калюжі змащення буде змито без сліду. Жителі південних районів, які цілий рік їздять з водою в радіаторі, можуть додати в систему склянку гліцерину. Це поліпшить змащування манжети водяного насоса.

Тепер поговоримо про механічні засоби. У гаражі у бувалого автолюбителя зазвичай є декілька гумових груш-спринцівок (одна - для електроліту, інша - для бензину, третя - для "Тосола" і т.д.). Груша досить зручна, коли потрібно відсмоктати рідину з резервуара, який не можна перекинути або нахилити. Найчастіше така необхідність виникає при роботі з карбюратором, бачками гальмівної системи та зчеплення.

Якщо в дорозі потік радіатор обігрівача, водій зазвичай зливає "Тосол" та глушить шланги "грубки", що не завжди виправдано.

По-перше, це клопітно, по-друге, їхати потім, тремтячи від холоду та з обмерзлим склом, просто небезпечно. Якщо теча невелика, іноді краще дістатися до будинку, нічого не чіпаючи, а тільки доливаючи рідину. Але їхати в калюжі "Тосола", вдихаючи його пари, шкідливо та малоприємно, до того ж покриття підлоги кузова після такої поїздки буде відшаровуватися від металу лахміттям. Уникнути цього допоможуть куплені в аптеці памперси (підгузники для дітей). Кожен з них здатний поглинути до літра рідини. Памперс треба покласти на підлогу прямо підпадаючі краплі "Тосола" та змінювати після насичення.

Гумовий еластичний бинт - тимчасовий замінник пружин. Лейкопластир (в рулоні) - ізоляційний матеріал при ремонті електроустаткування. За водостійкості він поступається звичайній полімерній ізоляційній стрічці, але набагато перевершує її по механічній міцності та клейкості, що дозволяє в деяких випадках використовувати його і для тимчасового механічного з'єднання деталей.

02.12.2010



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250