Як уникнути ДТП взимку

Кожен рік, лише тільки вулиці наших міст покриваються снігом, співвітчизники одразу завалюють YouTube різними роликами, на яких втративші контроль автомобілі ковзають по білій гладині доріг та врізаються одне в одного.

Звичайно, бувають ситуації, коли проти природи не попреш, але в більшості випадків автомобіль можна утримати від занесення та втрати керування.

Для початку, концентруватися стоїть не на самому моменті ковзання, і те, в який бік викрутити кермо, щоб уникнути зіткнення, а на тому, як взагалі не допустити виникнення позаштатної ситуації.

Крім того, обов'язково варто підготувати автомобіль до поїздки. Як би банально це не звучало, але обов'язково очищайте свою машину від завалившого її снігу. Мало того, що ви піддаєте себе небезпеці, починаючи шлях на «шматку снігу» з неочищеним склом, так ще й оточуючих сліплять грудки, що зриваються з вашого авто на швидкості.

Перед тим, як рушити, варто дати мотору попрацювати кілька хвилин. Це істотно збільшить його життєвий цикл. Не варто бездумно тиснути на педаль газу на холостих обертах, поки двигун ще не прогрівся. Це, звичайно, допоможе швидше прогріти салон, зате може призвести до поломки силового агрегату.

Перед початком поїздки не забудьте перевірити рівень антифризу та омиваючої рідини, а так само очистити двірники, якщо вони примерзли до скла.

Що ж, тепер ви готові рухатися в дорогу. У тому випадку, звичайно, якщо на вашому авто встановлені зимові шини. Навіть у нас в країні деякі нехтують цим важливим аспектом, вважаючи, що по центральних вулицях міста можна і на літній поїздити. Дуже даремно. Компанії, що виробляють гуму кажуть, що літні покришки мають набагато гірше зчеплення з дорожнім покриттям вже при 7 градусах за шкалою Цельсія, а вже про мінусову температуру і говорити не варто.

Втім, наявність зимової гуми не робить вас невразливим. Пам'ятайте, що в цей період часу дистанцію до впередіідущего авто треба тримати більшу, ніж влітку. Особливо, якщо перед вами їде неочищена машина. Сніг, що летить з неї може заліпити ваше вітрове скло і, нехай тільки на частку секунди, але все ж засліпити водія. До того ж з під коліс автомобіля можуть вилетіти шматочки льоду, здатні пошкодити лобове скло.

Якщо дорога круто піднімається вгору, дочекайтеся поки впередіїдуча машина досягне верхньої точки і тільки після цього продовжуйте рух. Адже якщо автомобіль почне відкочуватися назад, а ви будете поряд, простору для маневру не залишиться.

Використовуйте більш високу ніж зазвичай передачу, наприклад, замість другої третю, а замість третього четверту. Якщо у вас "автомат", подивіться, чи є у коробки зимовий режим. Завжди прискорюйтеся плавно та заздалегідь плануйте гальмування. Це позбавить від багатьох проблем. Адже поки колеса обертаються, ви можете змінити напрямок руху автомобіля, в той час , якщо вони заблоковані, то ви будете переміщатися безконтрольно.

Неодмінно звертайте увагу на дорожнє покриття. На мостах та естакадах шанс потрапити на заледінілу ділянку набагато вище: всьому виною холодний вітер. Така ж історія і з частинами дороги, які закриті від світла. Сніг та лід на таких ділянках тануть набагато довше і розмітку на них практично не видно.

Якщо ви живете в заміському будинку і проблема снігопадів для вас стоїть особливо гостро, можливо, варто тримати в автомобілі хоча б невеликий запас їжі та пиття. Це вже, звичайно, рада з області фантастики, яка стане в нагоді тільки якщо ви якимось чином опинитеся відрізаними від навколишнього світу, але от лопату в багажнику мати потрібно обов'язково.

Ну, і головне - керуйтеся здоровим глуздом, переміщаючись по зимових вулицях. Не робіть різких маневрів. Чи не обганяйте без потреби. Всі дії здійснюйте максимально плавно: лід не любить різких рухів.

02.12.2010



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250