Як правильно зберігати шини

Шини повинні зберігатися у вертикальному положенні, але не в підвішеному вигляді. Опорою може служити площина, а краще напівкругла поверхня, що забезпечує меншу деформацію шини. Небажано використовувати для цього тонкі труби, натягнутий трос або гостре ребро швелера - вони збільшують навантаження на окремих невеликих ділянках, сприяючи більшій деформації. При тривалому зберіганні через кожних два-три місяці шини слід повертати, міняючи зону опору. Цим виключається зміна форми боковин та протектора і збільшення дисбалансу шини.

Зберігати шини, складені стопкою, тобто одна на іншу, не можна. Під впливом сили тяжіння відбувається деформування протектора розташованих нижче шин. Вплив цих постійних сил протягом тривалого періоду викликає зміну профілю протектора, який у поперечному перерізі приймає округлу форму. Після установки такої шини на автомобіль зменшується пляма її контакту з дорогою, погіршується зчеплення та з'являється інтенсивний знос протектора в центральній її частині.

Найкраще зберігати шини в закритих приміщеннях. Залишати їх під навісом на відкритому повітрі можна не більше ніж на місяць, а зберігати під відкритим небом, не захищаючи від сонця та негоди, не можна через значні коливання температури та відносної вологості. У приміщеннях, які повинні бути чистими, ці показники регулюють шляхом провітрювання. Не допускається зберігання шин в одному приміщенні з горючими, мастильними та хімічними речовинами та нафтопродуктами.

Якщо шини з камерами, то тиск у них має бути мінімальним, щоб шину не «роздувало», тобто не деформувало. Камери які зберігаються окремо також необхідно злегка підкачати та зберігати на кронштейнах з напівкруглими поверхнями.

10.12.2010



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250