Купуєте вживане авто? Як перевірити його стан
Купівля вживаного автомобіля завжди пов'язана з певним ризиком. Щоб не пропустити дефектів, вміло замаскованих продавцем, при огляді машини радимо чітко дотримуватись наступного алгоритму перевірки.
1. Перевірити документи.
2. Оглянути лакофарбове покриття кузова на предмет вм'ятин, подряпин, відколів, тріщин. Корозія свідчить про поганий стан автомобіля. Свіжа мастика може приховувати іржу, а підфарбовані місця - сліди від аварії. Факт перефарбовування (підфарбовування) автомобіля можна встановити по слідах фарби на гумових і пластикових деталях кузова. Нерівномірні зазори, напливи шпаклівки і "шагрень" на перефарбованих деталях явно вказують на те, що перед вами бите відновлене авто. Точну картину дає дефектоскоп (навіть портативний) з визначення кузовних вад. Видимий перекіс кузова або несиметричності виступаючих поверхонь вказують на сильну аварію з дефектом кузова. За допомогою наклейок і написів, як правило, маскують дефекти.
3. Всі покришки повинні бути одного розміру, типу, малюнку. Глибина протектора - не менше 4 - 5 мм. Помітна різниця висоти протектора гуми свідчить про порушення геометрії кузова. Заодно потрібно перевірити зношеність сайлент-блоків.
4. Оцінити стан салону. Панелі, оббивка і чохли повинні бути без розривів і пошкоджень. В наявності повинні бути всі кнопки, ручки і перемикачі, передбачені комплектацією. Вони повинні працювати. Потрібно перевірити роботу електрики: двірників, перемикачів, склопідйомники, фар, стоп-сигналів, роботу підігріву дзеркал, сидінь, роботу кондиціонера, вентилятора, пічки і пр. Сидіння мають забезпечувати хорошу бічну підтримку. Спинка повинна бути пружною, не бовтатися. Знизу на "рідних" ременях безпеки є тканинна бирка із зазначенням року випуску авто.
5. Перевірити підкапотний простір. Двигун повинен займати горизонтальне положення, бути сухим і чистим. Замаслений корпус - ознака підтікання масла і поганого догляду. Ідеальна чистота під капотом - ознака того, що двигун мили перед продажем. До таких автомобілів потрібно ставитися особливо обережно.
6. Тривожні симптоми, що говорять про поганий стан автомобіля, необхідності ремонту або про великий вік авто: дрібні частинки металу на масловимірювальному щупі, гази, що виходять при працюючому моторі з маслозаливной горловини, стукіт у двигуні, наліт і потьоки на клемах акумулятора, тріщини і здуття мастики. У холодну погоду при включених фарах акумулятор повинен обертати двигун мінімум 15 сек. без зниження обертів. Зверніть увагу на його дату випуску. Термін служби акумулятора - 3 - 5 років. Запустіть мотор і відкрийте пробку бачка: якщо з охолоджувальної рідини піднімаються бульбашки, то прокладка головки блоку пробита. Огляньте радіатор на предмет наявності потьоків. Перевірте, чи немає витоків у вихлопній системі. Для цього заткніть вихлопну трубу та заведіть мотор. Якщо він зупиниться, дефектів немає.
7. Огляд ходової частини. На амортизаторах не повинно бути слідів підтікання. При натисканні на кузов він повинен зробити не більше 1 - 2 качків. Мінімальна товщина гальмівних накладок - 4 мм, а гальмівних дисків - 10 мм. Якщо при першому натисканні педаль опускається до підлоги, в системі знаходиться повітря. Слід переконатися, чи не поржавіли гальмівні трубки. Зморшки і тріщини не допускаються. На старих авто гальмівні шланги краще поміняти відразу після покупки, так як при візуальному контролі не видно стан їх в місці закладення під гайку. Коли колеса стоять прямо, люфт рульового колеса не повинен перевищувати ширини долоні. Якщо він більше, слід перевірити наконечники рульових тяг, кермовий механізм, його кріплення. За відсутності неполадок в цих вузлах дефекти слід шукати в самому механізмі.
8. Багато продавців підкручують пробіг. Встановити реальний дорожній досвід автомобіля складно, але є прості симптоми підробки віку. У середньому річний пробіг авто складає близько 15 - 25 тис. км. Якщо вік і пробіг не збігаються, продавець скрутив показники на одометрі. Непрямі ознаки великого пробігу: замінений мотор або коробка передач, потертості на вітровому склі від щіток склоочисника, продавлені сидіння, зношені гумки на педалях, потертості рульового колеса (важеля перемикання передач).
9. Слід провести перевірку в русі. Мотор в холодному стані повинен добре заводитися і рівно працювати. Якщо прогрітий двигун працює з "провалами" або погано "бере газ" - значить, неполадки в системі уприскування. Потім варто вивернути колеса на максимальний кут і рушати з місця. Справний і нормально відрегульований двигун звучить рівно, без стуку. Виючий звук, стукіт і деренчання з боку підвіски коліс, якщо сильно кренить кузов на поворотах, металевий скрегіт при гальмуванні - все це говорить про несправності. Увага! Не рекомендується купувати автомобіль, який в минулому використовувався в якості таксі, навчальної чи службової машини.
17.12.2010
Останні події в автосвіті