Ключові етапи оцінки збитку автотранспорту при ДТП
Вирішивши самостійно організувати оцінку пошкоджень власному транспорту, пам'ятайте, що якими б професіоналами не були оцінювачі - контролювати їх треба. А для цього необхідно знати про ключові етапи процесу.
Для початку, Ви повинні повідомити страхову компанію, про ДТП і що оцінка збитку буде проводитися Вами самостійно. Природно, це не звільняє Вас від обов'язку подати страховику необхідні документи, покладені при настанні страхового випадку.
Далі, необхідно вибрати оцінювача, орієнтуючись на його кваліфікацію, досвід роботи та наявність позитивних відгуків.
Спільно з оцінювачем Вам належить вибрати місце і час огляду вашого автомобіля. Він може проводитися як на території оцінювача (якщо авто на ходу), так і на вашій (буде потрібен виїзд експерта). Місце огляду повинно мати відповідну площу, хороше освітлення і необхідне обладнання.
Коли місце і час огляду визначені, необхідно запросити всі зацікавлені сторони: представника страховика, другого учасника ДТП і, для надійності, представника ДАІ. Здійснюється це телеграмою з повідомленням. При цьому важливість представляє не факт присутності запрошених, а факт їхнього повідомлення. Якщо у них є важливіші справи - це не ваші проблеми.
Під час огляду зверніть увагу, щоб експерт нічого не пропустив, не соромтеся коригувати хід огляду - від цього залежить сума компенсації. Усі виявлені пошкодження повинні фотографуватися і описуватися.
Власне оцінка збитку ДТП проводиться після огляду, шляхом встановлення вартості ремонтних робіт, запчастин і, у разі якщо авто відновленню не підлягає - втрати товарної вартості. Так само в суму збитку включаються витрати на евакуатор, послуги оцінювача і інші, пов'язані з ДТП витрати.
Звертаємо увагу, що компенсації підлягає саме сума збитку, а не сума, витрачена на ремонт. Фактично, Ви маєте повне право ніякого ремонту не робити, а компенсацію все одно отримаєте.
Всі дані огляду і проведені розрахунки включаються до звіту про оцінку збитку ДТП, який повинен бути виконаний за законодавчо встановленою формою, прошитий, пронумерований та скріплений печаткою організації-оцінювача. Підсумкова сума, зазначена в звіті - є підставою для виплати страховиком компенсації.
Страховик може не погодитися із зазначеною в звіті сумою, і тоді доведеться повоювати у суді.
25.12.2010
Останні події в автосвіті