Небезпеки нічної їзди
Уявити наше життя без автомобільного транспорту сьогодні просто неможливо. Тим більше що сучасній людині доступні будь-які марки машин.
Не випадково тому сьогодні все більше і більше людей різного віку прагнуть поповнити ряди автовласників. Однак у кожної медалі завжди є й зворотний бік. У даному випадку такою збільшення з кожним роком кількості аварій на дорогах. Статистика стверджує, що в темний час доби ризик виникнення аварійних ситуацій зростає в два рази. Погана видимість, втома, ослаблена увага - ось далеко не повний перелік причин, за якими це відбувається. Разом з тим, багатьох неприємностей цілком можна уникнути, якщо дотримуватися низки нехитрих правил.
Так, приміром, експерти не рекомендують сідати за кермо вночі, якщо ви погано себе почуває. Не треба цього робити і людям зі зниженим зором. Уникати нічної їзди повинні також і особи, які страждають різними хронічними захворюваннями.
Як вже зазначалося, небезпека нічної їзди обумовлена, перш за все, поганою видимістю дороги, можливістю бути засліпленим зустрічними фарами. Не можна також забувати і про особливості функціонування організму вночі. Як правило, в цей час доби у людини знижується швидкість реакції і обмінних процесів. З'являється сонливість, знижується працездатність.
Проте якщо ви все-таки вирішите їхати в темний час доби, то краще підготувати себе і автомобіль заздалегідь. Уважно вивчіть маршрут за картками або схемами. Під час руху потрібно дотримувати швидкісний режим і правила дорожнього руху. Виберіть авто, за яким можна слідувати. Зрозуміло, якщо воно підходить вам по швидкості і стилю водіння. Водієві перед дорогою слід виспатися, надіти зручний одяг, злегка перекусити. Якщо у вас поганий зір, потрібно обов'язково надіти окуляри або контактні лінзи.
Сам автомобіль теж потрібно заздалегідь підготувати: ретельно вимити фари і лобове скло, так як бруд на склі у нічний час доби створює відблиски. Багато сучасних автомобілів мають систему автоматичного регулювання фар. Якщо ваша машина не має такої функції, відрегулюйте світло перед поїздкою самостійно.
При русі в сутінках потрібно включити ближнє світло, а габарити використовувати тільки для стоянки. Попередньо потрібно подбати про яскравість приладової панелі. У випадку, якщо вона є недостатньою, їдьте до найближчого сервісного центру. Фахівці майстерні неодмінно відрегулюють всі механізми.
На трасі потрібно побоюватися автомобілів великих розмірів-вантажівок і транспортних фур. Нерідко їх реальні розміри не співпадають з габаритними вогнями. Якщо трапилося так, що вас засліпили фари зустрічного автомобіля, обов'язково включіть аварійне освітлення і зупиніться не змінюючи смугу руху!
У тому випадку, якщо вам хочеться спати, потрібно зробити зупинку, перекусити, попити чай або каву, вмитися і трохи порухатися. Це підбадьорить вас і додасть сил. Однак якщо не один із цих способів не допомагає, потрібно поспати 15-30 хвилин.
Під час руху автомобіль потрібно регулярно провітрювати, слухати енергійну музику. Це допоможе вам не заснути за кермом.
25.12.2010
Останні події в автосвіті