ДТП як це буває
За статистикою найбільше автомобільних аварій трапляється в кінці осені і в першій половині зими. Бути просто обережним, мало, потрібно бути готовим морально до таких неприємностей. Спираючись на досвід потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах (далі ДТП) ми можемо запропонувати вам кілька порад, які можуть бути вам корисні.
Дуже часто після того, як сталося ДТП справа не доходить до складання протоколу. Навіть співробітники державтоінспекції, які прибули на місце події, за відсутності серйозних травм, і невеликий збиток від зіткнення, а винуватець зіткнення визнає свою провину, рекомендують сторонам прийти до обопільної домовленості про відшкодування шкоди на місці. Зазвичай, це відбувається, якщо сума шкоди невелика. Сторони у таких випадках домовляються і розходяться, проте те, ДТП буває досить серйозним, ви невинні, а домовитися ніяк не виходить, тоді ви повинні знати деякі тонкощі.
1. Якщо після аварії ви відбулися переляком і можете нормально спілкуватися, постарайтеся знайти очевидців події, які при цьому поділяють вашу точку зору, що трапилося. Запишіть їх імена і координати, вони можуть виступити в якості свідків.
2. Намагайтеся не залишати один на один з водієм, винним, на ваш погляд, в ДТП, співробітників ДАІ які прибули на місце події. Всякі пояснення і розмови зі свідками, огляд пошкоджень і виміри гальмівного шляху повинні обов'язково відбуватися у вашій присутності.
3. Пошкоджену машину після огляду потрібно обов'язково відбуксирувати на стоянку і в жодному разі не залишати її на місці події.
4. Далі зверніть увагу на ступінь ваших тілесних ушкоджень, якщо такі мають місце внаслідок аварії, що сталася. Перевіртеся у лікарів, чи немає у вас струсу мозку, переломів, серйозних ударів, вивихів і т.д. Тілесні ушкодження можуть бути різного ступеня: легкі, середні і важкі. У випадку з важкими тілесними ушкодженнями є всі підстави для порушення кримінальної справи. Подбайте і про адвоката. Ваші візити до лікаря, поставлений діагноз, і проведене лікування повинні підтверджувати відповідні документи, подбайте і про це теж. Винний у ДТП зобов'язаний також відшкодувати ваші витрати на лікування, та інші матеріальні витрати.
5. Далі ви повинні організувати експертизу для оцінки вартості потрібного ремонту, запросивши для цього відповідних фахівців, а також винуватця ДТП, викликавши його по телефону або телеграмою (його координати ви отримаєте разом з довідкою ДАІ). Вартість експертизи також оплачує винний. Експерт складе калькуляцію, яка оскарженню не підлягає, оскільки є юридичним документом. Тепер ви можете почати ремонт автомобіля, який оплачує згідно калькуляції винна сторона.
6. Якщо ж винуватець події відмовляється оплатити ремонт пошкодженого з його вини автомобіля, а також відшкодувати інші ваші витрати, пов'язані з ДТП, ви можете стягнути з нього відшкодування збитків у судовому порядку. Відносно кривдника можуть бути зроблені утримання із зарплати (за законом не більше 20% на місяць) і опис його майна.
7. Якщо ж ви, на щастя, не стикалися з такими неприємностями і не хочете опинитися в подібній ситуації - застрахуйте свій автомобіль. І тоді всі проблеми і питання, пов'язані зі слідством буде вирішувати ваша страхова компанія. А ви отримаєте відремонтований автомобіль.
26.12.2010
Останні події в автосвіті