Автомобілі бандитів
Хотілося б почати з Америки, адже саме в ця країна, відразу після Італії щільно асоціюється у нас з мафією. Такі шедеври кінематографу як «Одного разу в Америці», «Хрещений батько», серіал «Клан Сопрано» та інші добре сформували таку репутацію.
Великі могутні американські седани кінця 50-х років прямо пропорційно відбивали розвиток економіки США того часу. Країна, яка не зачеплена війною, мала величезний потенціал для будівництва подібних машин. А «сите» суспільство породило злочинців, яких надалі стали красиво називати - мафіозі.
Однією з улюблених машин мафіозі був Cadillac Eldorado. Американський автомобіль класу personal luxury car (люксовий персональний автомобіль), що випускався підрозділом корпорації GM Cadillac як топова модель з 1953 по 2002 роки. Це був флагман модельного ряду Cadillac дводверних, один з найдорожчих автомобілів під цією маркою. Серед двигунів що встановлюються на цю модель, можна виділити два найбільш популярних, це 5,4-літровий V8 потужністю 210 к.с. і 4.6 літровий V8, який постійно вдосконалювався і потужність відповідно збільшувалася з появою кожної нової моделі.
Англія. Так-так, саме Англія, тиха, спокійна бабуся Англія, зі своїми віковими традиціями, в різні часи входила в трійку країн з розвиненою злочинною мережею. Злочинність в Англії завжди була, добре організована, а самі члени банд добре освічені, вони не звикли виділятися. І довгі два десятиліття з 1960 по 1980 злодії середньої руки Англії їздили на ... Mini. Mini Cooper був дійсно першим народним малогабаритним автомобілем в Англії. Саме малогабаритним, а не малолітражних! Тому як в 1963-му році з'являється нова модель Mini Cooper S, що володіє більш потужним, 1071 - кубовим мотором. Такий Mini з легкістю міг перевезти 4 людини. У 1969 році на екрани світу виходить фільм «Пограбування по-італійськи». Героями цієї гангстерської стрічки були не тільки Майкл Кейн і Ноель Кауард, а й Mini, що додало йому репутації «злодійського авто».
У Франції кінця 90-х-початку 2000-х років серед кримінального елементу була дуже популярна Audi S4, в кузові універсал. Чому не RS4 запитаєте ви, адже RS-ка могутніше і швидше! Так, але вона і більш рідкісна, тому поступається у популярності своїй більш простій версії, а такі машини, як ви самі розумієте, злодії не купують. Знайти S-ку в сусідній Німеччині не становило жодних проблем. Отже, злочинці, грабувавши банки або здійснюючи наліт могли з легкістю вміститися в цьому автомобілі вчотирьох, а то й вп'ятьох, поклавши в багажник мішки з грошима або зброю. Audi S4 володіє відмінною динамікою - 2.7 літровий турбований мотор, і механічна коробка, разом з постійним повним приводом, забезпечують цьому автомобілю прекрасну динаміку, а спортивна підвіска завжди виручала від гонитви на вузьких вуличках французьких міст.
Якщо говорити про Україну початку перебудови (середина 80-х - початок 90-х років), то в пошані в рекетирів були «дев'ятки» і «дев'яносто-дев'ятки». Маневрені, передньопривідні, легковикрадаємі «дев'ятки» до розряду потужних і надійних машин не належать, але обмеженість у виборі і висока ремонтопридатність робили свою справу ...
Ті, хто зумів «піднятися», не загинув і не потрапив на зону, обзавелися джипом - автомобілем всіх братків першої половини 90-х. Легендарний Jeep Grand Cherokee. Він невибагливий до нашого палива і дорогіг. Могутній 5.2 - літровий мотор не гидував якістю нашого бензину. Автомобіль з належною стійкістю, проковтував всі вибоїни і нерівності українських сіл. Такі машини ходять по наших дорогах і до цього дня, і ніхто, може, й не здогадується, які таємниці вони в собі зберігають.
У підсумку, хотілося б відзначити, що на вищезазначених автомобілях, перш за все їздили прості, законослухняні громадяни, і автор в жодному разі не намагається надати «негативний фон» даними авто.
16.01.2012