Автомобільному автопілоту бути!

На сьогодні автомобілі, що пересуваються по міських дорогах без водіїв - це фантастика. Пару років тому в США проводилися змагання між роботизованими автомобілями, яким без допомоги водія довелося подолати задану відстань. Однак у даного конкурсу були два "але": по-перше, машини рухалися по безлюдних ділянках, тому ймовірність наїзду на людину просто була відсутня, а по-друге, машини рухалися з малою швидкістю - від 15 до 40 км/год. і тим не менш, вчені не залишають надій створити такий "автомобільний автопілот", який би міг людину швидко та безпечно довести від однієї точки в місті до іншої.

Для того, щоб подібне стало реальністю, автомобільний комп'ютер повинен "міркувати" в режимі реального часу, бачити людей на вулицях, розглядати світлофори, розуміти небезпеки, бачити інших учасників дорожнього руху і головне розуміти, хто є хто, і що потрібно робити в дану конкретну секунду. Іншими словами, комп'ютер повинен навчитися думати, як людина.

Щоб машина могла думати, як людина, існують два напрямки: або потрібно розвивати існуючі програмні алгоритми і в сотні разів підвищувати потужності комп'ютерів, або створювати в корені інші програмні алгоритми, які будуть на сучасних процесорах здатні симулювати роботу мозку.

 Інженери з Школи інженерної справи і прикладних досліджень при Єльському університеті США розробили прототип суперкомп'ютера, який працює за аналогією з візуальної системою людини, причому робити це він може в сотні разів швидше, ніж всі схожі попередні розробки та майже так само швидко, як людина. Новинка одержала назву NeuFlow і вона симулює роботу нейронних мереж та може в реальному часі інтерпретувати об'єкти навколишнього світу.

 Суперкомп'ютер поєднує в собі дві системи: перша являє собою комплекс алгоритмів для "синтетичного зору", а друга - це логічний інтерпретатор предметів, таких як дорога, світлофор, люди і т. д. У включеному стані суперкомп'ютер щомиті обробляє десятки мегабайт даних, роблячи близько 100 млрд операцій в секунду.

"Це наш перший прототип, він здатний використовувати графічні процесори для роботи системи штучного зору", - говорить автор розробки Еугеніо Кулурчелло. За його словами, зараз в Єльському університеті йде розробка системи бачення в компактному корпусі, який би можна було інтегрувати в SoC-плату (System on a Chip)

17.10.2010

<< У Росії підрахували транспорт  |  Автомобіль не дасть водієві заснути за кермом >>


рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250