Гігантська вантажівка довжиною 120 метрів
Коли справа стосується перевезення величезних і, найчастіше, небезпечних радіоактивних вантажів, то тут потрібні спеціальні транспортні засоби.
У цій справі немає рівних американській компанії Perkins Specialized Transportation Contracting, компанії, яка розробила і втілила в дійсність цього монстра, вантажівки, довжиною більше 120 метрів, для транспортування відпрацювавших свій термін парогенераторів з ядерних електростанцій.
Платформа вантажівки, розміром перевищує розміри футбольного поля, має 48 незалежних осей, на яких встановлені 192 колеса. Кожна з осей може повертатися індивідуально, що додає всій конструкції достатню маневреність, можливість вписуватися в досить круті повороти і можливість рухатися по дорогах зі складним покриттям, незважаючи на таку довжину автопоїзда в цілому.
Проектування цього дива інженерної думки зайняло близько трьох років часу. Цікавий той факт, що розробка конструкції цього проводилася повністю в цифровому вигляді з використанням програмного забезпечення компанії Autodesk. Спочатку в програмі AutoCAD були створені двовимірні ескізи вантажівки. Потім ці ескізи за допомогою програми Autodesk Inventor були перетворені в тривимірну модель. І ця модель, дозволила оптимізувати весь проект, включаючи до найдрібніших елементів конструкції за допомогою програми Autodesk Simulation.
І результатом цих зусиль стала вантажівка, здатна без поломок перевезти корисний вантаж, вагою в 400 тонн на відстань понад 1200 кілометрів. Саме за допомогою цього транспорту були доставлені чотири величезних парогенератора з ядерної електростанції Сан Онофріо в Південній Каліфорнії на звалище радіоактивних матеріалів у Клайв, Юта.
30.10.2011