Історія створення автомобіля
Перші відомі креслення автомобіля (з пружинним приводом) належать Леонардо да Вінчі, проте ні діючого екземпляра, ні відомостей про його існування до наших днів не дійшло. У 2004 році експерти Музею історії науки з Флоренції змогли відновити за кресленнями цей автомобіль, довівши правильність ідеї Леонардо.
У Росії в 80-ті роки XVIII ст. над проектом автомобіля працював відомий російський винахідник Іван Кулібін. У 1791 ним був виготовлений візок-самокат, в якій він застосував махове колесо, гальмо, коробку швидкостей, підшипники кочення та т. д.
У 1769-1770 рр.. французький винахідник Ж. Кюньо побудував триколісний тягач для пересування артилерійських знарядь. «Візок Кюньо» вважають попередницею не тільки автомобіля, але й паровоза, оскільки він здійснювався до руху силою пару. Парові візки для звичайних доріг будувалися також в Англії та Росії, проте вони були важкими та незручними, тому широкого поширення не отримали.
Поява легкого, компактного та досить потужного двигуна внутрішнього згоряння відкрило широкі можливості для розвитку автомобіля. У 1885 р. німецький винахідник Г. Даймлер, а в 1886 р. його співвітчизник К. Бенц почали виробництво перших саморушних екіпажів з бензиновими двигунами. Чималий внесок у широке поширення автомобільного транспорту вніс американський винахідник і промисловець Г. Форд. У Росії автомобілі з'явилися в кінці XIX століття.
Широке розповсюдження мали електромобілі та автомобілі з паровою машиною. У 1900 році приблизно половина автомобілів у США була на паровій тязі.
У 1906 році паровий автомобіль фірми Stanley встановив рекорд швидкості - 203 км/год. Модель 1907 проїжджала на одній заправці водою 50 миль. Необхідний для руху тиск пари досягався за 10-15 хвилин від запуску машини. Це були улюблені машини поліцейських та пожежників Нової Англії. Брати Стенлі виробляли близько 1000 автомобілів на рік. У 1909 році брати відкрили перший в Колорадо готель люкс-класу. Від залізничної станції до готелю гостей возив паровий автобус, що стало фактичним початком автомобільного туризму. Фірма Stanley випускала автомобілі на паровому ходу до 1927 року.
05.12.2010