Німецькі вчені винайшли "тканину-сигналізацію"
Вчені з Німеччини розробили тканину, пошкодження якої активує сигнал тривоги, пише газета The Daily Mail. Розробку можна використовувати, зокрема, для виготовлення тентів для автомобілів - вона дозволить оповістити водія про спробу проникнення в його машину.
Технологія була розроблена вченими з двох інститутів в Берліні за участю текстильної компанії з міста Еттлінген. Волокна розробленої німецькими фахівцями тканини виконують функцію провідників і приєднані до мікроконтролера, який фіксує пошкодження полотна і вмикає сигналізацію, а також може точно вказати місце розриву.
Автори проекту підкреслили, що їх «тканина-сигналізація» буде коштувати значно менше аналогічних пропозицій конкурентів, оскільки в її конструкції використовуються посріблені нитки, в той час як схожі розробки інших компанії зроблені із застосуванням оптоволокна.
Вчені піддали тканину різним випробуванням - її пропустили через температури в діапазоні від -40 до +85 градусів Цельсія, а також вивішували на вулицю в різні погодні умови, у тому числі і при 85-відсоткової вологості. За словами творців технології, тканина їх жодного разу не підвела.
В даний час вчені з Німеччини запатентували свою розробку і шукають різні області для її застосування.
14.09.2012